Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным акта возобновления границ земельного участка и договора аренды земельного участка

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 10.06.2015 № 6-70цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 10 червня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого Яреми А. Г., суддів: Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом приватного підприємства "Таврія" до ОСОБА_1, фермерського господарства "Скорук Максим Анатолійович", управління Держземагентства у Нікопольському районі Дніпропетровської області, третя особа - товариство з обмеженою відповідальністю "Дніпропетровська обласна земельна агенція", про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, визнання договору оренди земельної ділянки поновленим та зобов'язання вчинити певні дії щодо укладення додаткової угоди та за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання недійсним акта відновлення меж земельної ділянки і договору оренди земельної ділянки за заявою фермерського господарства "Скорук Максим Анатолійович" про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 вересня 2014 року, встановила:

У лютому 2013 року приватне підприємство "Таврія" (далі - ПП "Таврія") звернулось до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що на підставі договору оренди земельної ділянки, який укладено 8 лютого 2007 року із ОСОБА_1, воно використовувало земельну ділянку площею S_1 га для вирощування сільськогосподарських культур; договір укладався на 5 років, починаючи з дати його реєстрації.

Відповідно до умов договору після його закінчення орендар має переважне перед іншими особами право на укладення договору оренди земельної ділянки на новий строк. Умови договору виконувались ним належно, до закінчення строку дії договору підприємство надіслало орендодавцю лист-повідомлення про намір скористатися своїм переважним правом на оренду земельної ділянки, але згодом дізналося про передання на підставі договору від 26 березня 2012 року зазначеної земельної ділянки в оренду фермерському господарству "Скорук Максим Анатолійович" (далі - ФГ "Скорук М. А.").

Цей договір укладено між ОСОБА_1 і ФГ "Скорук М. А." з порушенням прав ПП "Таврія", передбачених статтею 33 Закону України "Про оренду землі", крім того зміст договору не відповідає вимогам абзацу четвертого частини четвертої статті 15 цього Закону, оскільки акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) складено з порушенням норм чинного земельного законодавства, зокрема закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) проведено за відсутності власників суміжних земельних ділянок, а тому місце розташування земельної ділянки не встановлено.

Позивач просив суд визнати недійсним договір оренди земельної ділянки від 26 березня 2012 року, скасувати його державну реєстрацію та визнати поновленим договір оренди земельної ділянки від 8 лютого 2007 року, зобов'язавши ОСОБА_1 укласти з ПП "Таврія" додаткову угоду.

Опрос