Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О возмещении ущерба

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 03.06.2015 № 6-305цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 3 червня 2015 року

Судові палати у цивільних та господарських справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Григор'євої Л. І., суддів: Барбари В. П., Берднік І. С., Гуля В. С., Гуменюка В. І., Жайворонок Т. Є., Колесника П. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., Шицького І. Б., Яреми А. Г., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Спільне українсько-американське підприємство "УкрКарпатойл ЛТД" до ОСОБА_1, компанії "Карпатскі Петролеум Корпорейшн", третя особа - публічне акціонерне товариство "Укрнафта", про відшкодування шкоди за заявою ОСОБА_1 про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 29 жовтня 2014 року, встановили:

У грудні 2011 року позивач - товариство з обмеженою відповідальністю "Спільне українсько-американське підприємство "УкрКарпатойл ЛТД" (далі - ТОВ "СП "УкрКарпатойл ЛТД") звернулося до суду з позовом (з урахуванням зміни позовних вимог) до ОСОБА_1 та компанії "Карпатскі Петролеум Корпорейшн" (Carpatsky Petroleum Corporation, реєстраційний номер 01251101, штат Техас, США) про стягнення солідарно майнової шкоди в сумі 64 млн. 980 тис. 418 грн. 37 коп.

Позивач зазначав, що ТОВ "СП "УкрКарпатойл ЛТД" було засноване відкритим акціонерним товариством "Укрнафта" (далі - ВАТ "Укрнафта") та компанією "Карпатскі Петролеум Корпорейшн" (Carpatsky Petroleum Corporation, штат Техас, США).

У позивача існували зобов'язання перед компанією "Карпатскі Петролеум Корпорейшн" (Carpatsky Petroleum Corporation, штат Техас, США) щодо передачі у власність цій компанії як учаснику створеного товариства 20 % додаткової нафти, видобутої на Битків-Бабченському нафтовому родовищі. Згідно з угодою від 1 липня 1997 року про порядок розподілу додаткової нафти на цьому родовищі, укладеної між сторонами, перехід права власності на 20 % додаткової нафти оформлюється актами розподілу додаткової нафти, підписаними керівником і головним бухгалтером представництва цієї іноземної компанії в Україні.

Позивач стверджує, що виконав свої зобов'язання та розподілив на користь компанії "Карпатскі Петролеум Корпорейшн" (Carpatsky Petroleum Corporation, штат Техас, США) у 2000 - 2005 роках 8849,8 тонн нафти та перерахував у 2006 році на користь цієї компанії дивіденди у розмірі 242 тис. 534 грн. 77 коп.

Згодом позивачу стало відомо, що компанія "Карпатскі Петролеум Корпорейшн" (Carpatsky Petroleum Corporation, штат Техас, США) була припинена 22 липня 1996 року, тобто ще до моменту підписання угоди від 1 липня 1997 року.

Позивач вважав, що ОСОБА_1, підписуючи акти розподілу додаткової нафти як директор представництва припиненої іноземної компанії, заподіяла йому майнову шкоду, яку просив стягнути солідарно з неї та із залученої до участі у справі компанії "Карпатскі Петролеум Корпорейшн" (Carpatsky Petroleum Corporation, реєстраційний номер 2644163, штат Делавер, США), створеної після ліквідації попередника.

Опрос