Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О взыскании задолженности и обращении взыскания на предмет ипотеки

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 10.06.2015 № 6-333цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 10 червня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Гуменюка В. І., суддів: Григор'євої Л. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., Яреми А. Г., за участі представника публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк" - ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк" до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості та звернення стягнення на предмет іпотеки за заявою публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк" про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 25 грудня 2014 року, встановила:

У березні 2014 року публічне акціонерне товариство "УкрСиббанк" (далі - ПАТ "УкрСиббанк") звернулося до суду із зазначеним позовом, мотивуючи вимоги тим, що 10 січня 2007 року між акціонерним комерційним інноваційним банком "УкрСиббанк" (далі - АКІБ "УкрСиббанк"), правонаступником якого є ПАТ "УкрСиббанк", та ОСОБА_2 укладено кредитний договір, відповідно до умов якого банк надав кредит у сумі 66 тис. швейцарських франків, а ОСОБА_2 зобов'язався повернути наданий кредит, сплатити проценти та комісію в порядку та на умовах, визначених цим договором, зі строком повернення до 10 січня 2028 року. З метою забезпечення належного виконання зобов'язання ОСОБА_2 за кредитним договором того самого дня між АКІБ "УкрСиббанк" та ОСОБА_3 укладено іпотечний договір, відповідно до умов якого остання передала в іпотеку житловий будинок АДРЕСА_1 та належав їй на праві власності. Посилаючись на зазначені обставини та неналежне виконання відповідачем зобов'язань за кредитним договором, у зв'язку з чим утворилась заборгованість, яка станом на 21 лютого 2014 року складала 36 тис. 711 швейцарських франків 58 сантимів, що згідно з офіційним курсом Національного банку України (далі - НБУ) становило 364 тис. 419 грн. 16 коп., позивач просив стягнути з ОСОБА_2 зазначену суму заборгованості та звернути стягнення на предмет іпотеки.

Рішенням Комсомольського районного суду м. Херсона від 10 вересня 2014 року, описку в якому виправлено ухвалою цього ж суду від 29 вересня 2014 року, позов задоволено: стягнуто з ОСОБА_2 на користь ПАТ "УкрСиббанк" 36 тис. 711 швейцарських франків 58 сантимів заборгованості за кредитним договором, що згідно з офіційним курсом НБУ станом на 21 лютого 2014 року становить 364 тис. 419 грн. 16 коп.; у рахунок стягнення зазначеної заборгованості звернуто стягнення на предмет іпотеки - житловий будинок АДРЕСА_1 шляхом проведення прилюдних торгів у межах виконавчого провадження.

Рішенням апеляційного суду Херсонської області від 27 листопада 2014 року рішення Комсомольського районного суду м. Херсона від 10 вересня 2014 року в частині звернення стягнення на предмет іпотеки скасовано та ухвалено в цій частині нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог ПАТ "УкрСиббанк" про звернення стягнення на предмет іпотеки відмовлено.

Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 25 грудня 2014 року відмовлено ПАТ "УкрСиббанк" у відкритті касаційного провадження з підстав, визначених пунктом 5 частини четвертої статті 328 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України).

Опрос