Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании договора дарения недействительным

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 03.06.2015 № 6-232цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 3 червня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів: Григор'євої Л. І., Охрімчук Л. І., Сімоненко В. М., Гуменюка В. І., Романюка Я. М., Лященко Н. П., Сеніна Ю. Л., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу ОСОБА_3, про визнання договору дарування недійсним та поновлення права власності на квартиру за заявою ОСОБА_2 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 30 липня 2014 року, встановила:

У грудні 2013 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, у якому просив визнати недійсним договір дарування від 22 серпня 2011 року, укладений між ним та ОСОБА_2, поновити його право власності на квартиру АДРЕСА_1 та анулювати реєстрацію права власності відповідача на вказану квартиру.

На обґрунтування вимог позивач посилався на те, що є людиною похилого віку, має тяжкі хронічні захворювання, неодноразово перебував на лікуванні в умовах стаціонару. Позивач зазначав, що під впливом тяжких обставин і на вкрай невигідних для нього умовах він за рекомендацією своєї сестри уклав зазначений договір, однак відповідач відмовляється добровільно його розірвати.

Опрос