Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отмене решения, признании недействительным и отмене государственного акта на право собственности на земельный участок

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 10.06.2015 № 6-267цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 10 червня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого Лященко Н. П., суддів: Григор'євої Л. І., Охрімчук Л. І., Сімоненко В. М., Гуменюка В. І., Сеніна Ю. Л., Яреми А. Г., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Міжгірської селищної ради Міжгірського району Закарпатської області, третя особа - відділ Держземагентства у Міжгірському районі Закарпатської області, про скасування рішення, визнання недійсним і скасування державного акта на право власності на земельну ділянку за заявою ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України рішення апеляційного суду Закарпатського області від 7 серпня 2014 року та ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 10 грудня 2014 року, встановила:

У жовтні 2013 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2, Міжгірської селищної ради Міжгірського району Закарпатської області про скасування рішення, визнання недійсним і скасування державного акта на право власності на земельну ділянку.

Зазначала, що цим рішенням порушено її право користування земельною ділянкою для будівництва й обслуговування її житлового будинку АДРЕСА_1 з таких мотивів.

У 1989 році їй та її чоловіку було виготовлено будівельний паспорт на забудову житлового будинку АДРЕСА_1 на земельній ділянці площею S_1, згідно з рішенням виконкому Міжгірської селищної ради від 20 квітня 1989 року НОМЕР_1. На відведеній земельній ділянці ОСОБА_1 з чоловіком збудували житловий будинок. У 2013 році вони оформили свідоцтво про право спільної власності на житловий будинок. У червні 2011 року позивачка звернулась до Міжгірської селищної ради із заявою про приватизацію земельної ділянки, що обслуговує житловий будинок. Однак їй відмовили в задоволенні заяви, оскільки комісія встановила, що частина наданої їй у користування земельної ділянки передана у власність ОСОБА_2, а тому біля її житлового будинку фактично наявна площа S_2, решта відведеної земельної ділянки (площа S_3) за документами включена до приватизованої ОСОБА_2 земельної ділянки S_4. У подальшому позивачка дізналась, що в технічній документації є підпис від її імені (за дівочим прізвищем ОСОБА_3) про погодження меж суміжного землекористування, який вона не вчиняла.

На підставі вищевикладеного ОСОБА_1 просила скасувати рішення Міжгірської селищної ради від 26 червня 2008 року НОМЕР_2 про безоплатну передачу ОСОБА_2 у приватну власність земельної ділянки площею S_4 для обслуговування житлового будинку в смт Міжгір'ї АДРЕСА_2; визнати недійсним і скасувати державний акт на право власності на земельну ділянку НОМЕР_3, виданий 27 листопада 2008 року Г. М. М. на підставі вказаного вище рішення.

Опрос