Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обязательстве заключить договор аренды

Верховный Суд Украины, Судебная палата по хозяйственным делам Верховного Суда Украины
Постановление от 27.05.2015 № 3-107гс15, 924/1134/14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 27 травня 2015 року

Судова палата у господарських справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Жайворонок Т. Є., суддів: Балюка М. І., Барбари В. П., Колесника П. І., Берднік І. С., Шицького І. Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву виконавчого комітету Хмельницької міської ради про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого господарського суду України від 28 січня 2015 року в справі N 924/1134/14 за позовом Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" (далі - УДППЗ "Укрпошта") в особі Хмельницької дирекції до виконавчого комітету Хмельницької міської ради, міського комунального підприємства по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності (далі - МКП по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності), управління комунального майна Хмельницької міської ради (далі - УКМ Хмельницької міської ради) про зобов'язання укласти договір оренди, встановила:

У серпні 2014 року УДППЗ "Укрпошта" звернулося до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що виконавчий комітет Хмельницької міської ради всупереч чинному законодавству відмовляється укласти з позивачем договір оренди індивідуально визначеного нерухомого майна, розташованого за адресою: м. Хмельницький, вул. Театральна (Героїв Майдану), 12, площею 6,5 кв. м, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Хмельницького, зі встановленням орендної плати у розмірі 1 грн. на рік, строком на два роки одинадцять місяців з 1 липня 2014 року до 15 грудня 2016 року. УДППЗ "Укрпошта" просило зобов'язати відповідачів укласти з ним договір оренди зазначеного приміщення на умовах наданого ним проекту.

Рішенням господарського суду Хмельницької області від 16 жовтня 2014 року, залишеним без змін постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 20 листопада 2014 року, позов задоволено частково: визнано договір оренди індивідуально визначеного нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Хмельницького, укладеним у відповідній редакції з визначенням строку оренди на два роки одинадцять місяців з 1 липня 2014 року до 15 грудня 2016 року та орендної плати у розмірі 1 грн. на рік. У задоволенні позову в частині зазначення у проекті договору оренди пункту, згідно з яким умови цього договору застосовуються до відносин сторін, які виникли до його укладення, а саме з 16 січня 2014 року, відмовлено.

Опрос