Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным договора купли-продажи, отмене регистрации права собственности на нежилые помещения

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 10.06.2015 № 6-348цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 10 червня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Романюка Я. М., суддів: Григор'євої Л. І., Охрімчук Л. І., Яреми А. Г., Гуменюка В. І., Сеніна Ю. Л., Лященко Н. П., Сімоненко В. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом заступника прокурора Святошинського району м. Києва в інтересах держави, в особі Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації, комунального підприємства "Дирекція з утримання та обслуговування житлового фонду Святошинського району м. Києва" до приватного підприємства "Транспортні логістичні системи", ОСОБА_1, треті особи: комунальне підприємство "Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна", Реєстраційна служба Головного управління юстиції у м. Києві, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2, про визнання недійсним договору купівлі-продажу, скасування реєстрації права власності на нежитлові приміщення та зобов'язання звільнити приміщення, про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 28 серпня 2014 року, встановила:

У лютому 2012 року заступник прокурора Святошинського району м. Києва звернувся до суду з указаним позовом. Позовні вимоги обґрунтував тим, що між Фондом приватизації комунального майна в Святошинському районі м. Києва та приватним підприємством "Транспортні логістичні системи" (далі - ПП "Транспортні логістичні системи") був укладений договір купівлі-продажу нежитлових приміщень НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3 (групи приміщень НОМЕР_4), з НОМЕР_1 по НОМЕР_5 (групи приміщень НОМЕР_6) загальною площею 68,40 кв. м за адресою: АДРЕСА_1, який у судовому порядку був розірваний у зв'язку з неналежним виконанням умов договору ПП "Транспортні логістичні системи".

У подальшому щодо зазначених приміщень був укладений договір купівлі-продажу між ПП "Транспортні логістичні системи" та ОСОБА_1 (договір купівлі-продажу від 22 липня 2011 року та акт прийому-передачі приміщень від 6 вересня 2011 року).

Позивач вважав, що договір купівлі-продажу від 22 липня 2011 року є недійсним, оскільки укладений на підставі договору купівлі продажу, який був розірваний за рішенням суду. Крім того, на порушення п. 1.5 договору купівлі - продажу від 22 липня 2011 року представник продавця не надала гарантії в момент укладення договору, що зазначені нежилі приміщення не знаходяться в спорі та відносно них відсутні будь-які права та обтяження. Реєстрація даного правочину була здійснена всупереч п. 1.1 Інструкції проведення державного реєстру правочинів, затвердженої наказом Міністерства юстиції України N 86/5 від 18 серпня 2004 року. Всупереч зазначеній Інструкції реєстратор належним чином не здійснив перевірку поданих на реєстрацію документів та вніс до державного реєстру зазначений правочин від 26 квітня 2010 року.

Опрос