Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании решения поселкового совета и государственного акта на право собственности на землю недействительными и признании права собственности на земельный участок

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 03.06.2015 № 6-217цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 3 червня 2015 року

Судові палати у цивільних та господарських справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Барбари В. П., Берднік І. С., Григор'євої Л. І., Гуля В. С., Гуменюка В. І., Жайворонок Т. Є., Колесника П. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., Шицького І. Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом прокурора м. Ірпеня Київської області до Коцюбинської селищної ради Київської області, ОСОБА_1, ОСОБА_2, третя особа - комунальне підприємство "Святошинське лісопаркове господарство", про визнання рішення селищної ради і державного акта на право власності на землю недійсними та визнання права власності на земельну ділянку, за заявою заступника Генерального прокурора України про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 4 червня 2014 року, встановили:

У березні 2013 року прокурор м. Ірпеня Київської області (далі - прокурор) в інтересах держави звернувся до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що рішенням Коцюбинської селищної ради Київської області (далі - Коцюбинська селищна рада) від 24 грудня 2008 року НОМЕР_1 затверджено проект землеустрою й передано у власність ОСОБА_1 земельну ділянку площею S га на АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. На підставі цього рішення ОСОБА_1 видано державний акт серії НОМЕР_2 на право власності на цю земельну ділянку. 25 квітня 2009 року ОСОБА_1 продав зазначену земельну ділянку ОСОБА_2, у зв'язку з чим на державному акті вчинено відмітку про перехід права власності до ОСОБА_2.

Посилаючись на те, що Коцюбинською селищною радою рішення про відчуження вказаної земельної ділянки прийнято з перевищенням повноважень, оскільки земельна ділянка розташована за межами селища, прокурор просив визнати недійсними рішення Коцюбинської селищної ради від 24 грудня 2008 року НОМЕР_1 та виданий ОСОБА_1 державний акт на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_2 з відмітками про перехід права власності до ОСОБА_2, скасувати його державну реєстрацію цього акта та визнати право власності держави на земельну ділянку.

Рішенням Ірпінського міського суду Київської області від 15 листопада 2013 року позов прокурора задоволено частково: постановлено визнати недійсним рішення Коцюбинської селищної ради від 24 грудня 2008 року НОМЕР_1; визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_2, виданий на ім'я ОСОБА_1, з відміткою про перехід права власності до ОСОБА_2 і скасувати його державну реєстрацію; у задоволенні позовних вимог про визнання за державою права власності на земельну ділянку відмовлено.

Рішенням апеляційного суду Київської області від 30 січня 2014 року скасовано рішення Ірпінського міського суду Київської області в частині задоволення позовних вимог прокурора про визнання державного акта на право власності на земельну ділянку, виданого на ім'я ОСОБА_1, з відміткою про перехід права власності до ОСОБА_2 недійсним і скасування його державної реєстрації, у цій частині ухвалено нове рішення про визнання державного акта на право власності на земельну ділянку, виданого на ім'я ОСОБА_1, недійсним.

Опрос