Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительными решения, государственного акта на право собственности на земельный участок и его государственной регистрации, признании права собственности на земельный участок

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 03.06.2015 № 6-205цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 3 червня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Романюка Я. М., суддів - Григор'євої Л. І., Охрімчук Л. І., Яреми А. Г., Гуменюка В. І., Сеніна Ю. Л., Лященко Н. П., Сімоненко В. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом прокурора м. Ірпеня Київської області в інтересах держави до Коцюбинської селищної ради Київської області, ОСОБА_1, ОСОБА_2, третя особа - комунальне підприємство "Святошинське лісопаркове господарство", про визнання недійсними рішення, державного акта на право власності на земельну ділянку та його державної реєстрації, визнання права власності на земельну ділянку, за заявою заступника Генерального прокурора України про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 9 квітня 2014 року, встановила:

У січні 2013 року прокурор м. Ірпеня Київської області звернувся до суду з позовом в інтересах держави до Коцюбинської селищної ради Київської області, ОСОБА_1, ОСОБА_2, третя особа - комунальне підприємство "Святошинське лісопаркове господарство" (далі - КП "Святошинське лісопаркове господарство"), про визнання недійсними рішення, державного акта на право власності на земельну ділянку та його державної реєстрації, визнання права власності на земельну ділянку. Позовні вимоги обґрунтував тим, що рішенням Коцюбинської селищної ради від 25 грудня 2008 року НОМЕР_1 затверджено проект землеустрою щодо відведення та передачі у приватну власність ОСОБА_1 земельної ділянки площею S_1 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, яка розташована АДРЕСА_1. На підставі цього рішення ОСОБА_1 видано державний акт на право власності на вказану земельну ділянку.

Згідно договору купівлі-продажу від 24 квітня 2009 року ОСОБА_1 здійснив відчуження зазначеної земельної ділянки ОСОБА_2, у зв'язку із чим на державному акті на право власності на земельну ділянку, що виданий ОСОБА_1, вчинено відмітку про перехід права власності на земельну ділянку до ОСОБА_2.

Посилаючись на те, що Коцюбинською селищною радою прийнято рішення про відчуження вказаної земельної ділянки з перевищенням повноважень, оскільки земельну ділянку передано за рахунок земель, що перебувають у постійному користуванні КП Святошинське лісопаркове господарство, крім того земельна ділянка розташована за межами населеного пункту - смт Коцюбинське, прокурор просив визнати недійсним рішення Коцюбинської селищної ради від 25 грудня 2008 року "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення та передачі у приватну власність ОСОБА_1 земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд по АДРЕСА_1, державний акт НОМЕР_2, виданий на ім'я ОСОБА_1 з відміткою про перехід права власності до ОСОБА_2, та скасувати його державну реєстрацію, визнати право власності держави на земельну ділянку площею S_1.

Опрос