Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обращении взыскания на предмет ипотеки

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 27.05.2015 № 6-58цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 27 травня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Охрімчук Л. І., Сімоненко В. М., Гуменюка В. І., Романюка Я. М., Лященко Н. П., Сеніна Ю. Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом публічного акціонерного товариства "ОТП Банк" до ОСОБА_1, третя особа - ОСОБА_2, про звернення стягнення на предмет іпотеки, за заявою публічного акціонерного товариства "ОТП Банк" про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 вересня 2014 року, встановила:

У лютому 2014 року публічне акціонерне товариство "ОТП Банк" (далі - ПАТ "ОТП Банк") звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про звернення стягнення на предмет іпотеки.

ПАТ "ОТП Банк" зазначало, що 20 січня 2006 року між акціонерним комерційним банком (далі - АКБ) "Райффайзенбанк України", правонаступником якого є ПАТ "ОТП Банк", та ОСОБА_2 було укладено кредитний договір, за умовами якого банк надав їй кошти в сумі 24 тис. доларів США зі сплатою 14 % річних на строк до 20 січня 2016 року.

У той самий день з метою забезпечення виконання вказаного кредитного договору між "ОТП Банк" і ОСОБА_1 був укладений договір іпотеки, згідно з умовами якого в іпотеку було передано квартиру АДРЕСА_1.

Оскільки основний боржник не виконує зобов'язання відповідно до кредитного договору, ПАТ "ОТП Банк" просило суд звернути стягнення на предмет іпотеки за договором іпотеки від 20 січня 2006 року.

Рішенням Вінницького міського суду Вінницької області від 23 червня 2014 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Вінницької області від 25 липня 2014 року, у задоволенні позову ПАТ "ОТП Банк" відмовлено.

Опрос