Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным договора купли-продажи нежилых зданий

Верховный Суд Украины, Судебная палата по хозяйственным делам Верховного Суда Украины
Постановление от 22.04.2015 № 3-54гс15, 916/2122/13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 22 квітня 2015 року

Судова палата у господарських справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Барбари В. П., суддів: Берднік І. С., Жайворонок Т. Є., Шицького І. Б., - Гуля В. С., Колесника П. І., Ємця А. А., Потильчака О. І., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву приватного підприємства "Інвестиційна компанія "Юг-Інвест" (далі - ПП "ІК "Юг-Інвест") про перегляд постанови Вищого господарського суду України від 1 грудня 2014 року в справі N 916/2122/13 за позовом першого заступника прокурора Південного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України до ПП "ІК "Юг-Інвест", товариства з обмеженою відповідальністю "Грін Коін" (далі - ТОВ "Грін Коін"), треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Міністерство оборони України, 9 Спортивний клуб управління спорту Міністерства оборони України (далі - 9 СК), про визнання договору недійсним, встановила:

У серпні 2013 року перший заступник прокурора Південного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері звернувся до суду в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України з позовом про визнання недійсним договору купівлі-продажу нежитлових будівель загальною площею 5995,5 м2, розташованих за адресою: пров. Сільськогосподарський, 2, м. Одеса, укладеного 3 жовтня 2007 року між ТОВ "Грін Коін" і ПП "ІК "Юг-Інвест". В обґрунтування позову послався на те, що 29 листопада 2011 року із листа військового прокурора Південного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері від 23 листопада 2011 року Кабінету Міністрів України стало відомо про незаконне вибуття із власності держави військового майна, відчуженого за відсутності рішення Кабінету Міністрів України. Спірне нерухоме військове майно вибуло із володіння держави поза її волею, за рішенням особи, яка діяла з перевищенням повноважень, наданих їй Міністром оборони України. Ураховуючи, що ТОВ "Грін Коін" не було власником спірного майна, не мало права на його відчуження, укладений правочин підлягає визнанню недійсним на підставі ст. ст. 203, 215 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України).

Справа розглядалася судами неодноразово.

Останнім рішенням господарського суду Одеської області від 23 червня 2014 року в задоволенні позову відмовлено.

Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 14 жовтня 2014 року рішення суду першої інстанції скасовано, позов задоволено: визнано недійсним із моменту укладення договір купівлі-продажу нежитлових будівель загальною площею 5995,5 м2 у м. Одесі по пров. Сільськогосподарський, 2-а, від 3 жовтня 2007 року, укладений між ТОВ "Грін Коін" і ПП "ІК "Юг-Інвест".

Опрос