Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительными результатов публичных торгов и свидетельств о праве собственности

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 22.04.2015 № 6-85цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 22 квітня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів: Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до приватного підприємства "Спеціалізоване підприємство "Юстиція", ОСОБА_2, Державної виконавчої служби України, треті особи: публічне акціонерне товариство "Банк Петрокоммерц-Україна", приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу - ОСОБА_3, про визнання недійсними результатів прилюдних торгів та свідоцтв про право власності за заявою ОСОБА_1 про перегляд ухвали судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 7 березня 2014 року, встановила:

У лютому 2013 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до приватного підприємства "Спеціалізоване підприємство "Юстиція" (далі - ПП "Спеціалізоване підприємство "Юстиція"), ОСОБА_2, Державної виконавчої служби України, треті особи: публічне акціонерне товариство "Банк Петрокоммерц - Україна" (далі - ПАТ "Банк Петрокоммерц - Україна", приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу - ОСОБА_3, про визнання недійсними результатів прилюдних торгів та свідоцтв про право власності. Позивач зазначав, що 27 травня 2011 року головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України було відкрито виконавче провадження з примусового виконання рішення Солом'янського районного суду м. Києва від 3 грудня 2010 року про стягнення з позивача на користь ПАТ "Банк Петрокоммерц-Україна" заборгованості за кредитним договором у розмірі 5725965,89 доларів США, що за курсом НБУ еквівалентно 45864986 грн. 86 коп., 1100 грн. штрафу за невиконання зобов'язань, судового збору у сумі 1700 грн. та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн.

26 березня 2012 року ТОВ "Українська експерта група" було підготовлено звіт про незалежну оцінку майна, а саме: машиномісця НОМЕР 1 у будинку АДРЕСА 1, машиномісця НОМЕР 2 та машиномісця НОМЕР 3 у будинку АДРЕСА 2. 23 жовтня 2012 року зазначене майно, що на праві власності належить позивачу, було продане ОСОБА_2 на прилюдних торгах. ОСОБА_1 зазначав, що під час організації та проведення прилюдних торгів відповідачами було порушено вимоги діючого законодавства, а саме: позивач та його представник не повідомлялись про дату, час та місце проведення прилюдних торгів, а також стартову ціну реалізації майна; копія акта про проведення прилюдних торгів на адресу позивача не надсилалася; реалізація майна проводилась на підставі звітів про оцінку майна, строк дії яких закінчився. З огляду на зазначене, уточнивши позовні вимоги, просив суд: визнати недійсними результати прилюдних торгів, що відбулися 23 жовтня 2012 року; визнати недійсними протоколи проведення прилюдних торгів з реалізації майна від 23 жовтня 2012 року; визнати недійсними акти про проведення прилюдних торгів від 23 жовтня 2012 року; визнати недійсними свідоцтва про право власності на машиномісця, видані на ім'я ОСОБА_2.

Рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 10 липня 2013 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду м. Києва від 4 лютого 2014 року, у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.

Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 7 березня 2014 року відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1.

Опрос