Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительными заключения о стоимости имущества, протокола проведения публичных торгов и акта о проведенных публичных торгах

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 15.04.2015 № 6-42цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 15 квітня 2015 року

Судові палати у цивільних та господарських справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів: Барбари В. П., Берднік І. С., Григор'євої Л. І., Гуля В. С., Гуменюка В. І., Ємця А. А., Жайворонок Т. Є., Колесника П. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Потильчака О. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., Шицького І. Б., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Рен-Комерс" до публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк", відділу Державної виконавчої служби Тячівського районного управління юстиції Закарпатської області, ОСОБА_1, приватного підприємства "Спеціалізоване підприємство Юстиція", ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання недійсними: висновку про вартість майна, протоколу проведення прилюдних торгів та акта про проведені прилюдні торги за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Рен-Комерс" про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 21 серпня 2014 року, встановили:

У травні 2013 року товариство з обмеженою відповідальністю "Рен-Комерс" (далі - ТОВ "Рен-Комерс") звернулось до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що на момент відкриття виконавчого провадження, оцінки та реалізації з прилюдних торгів об'єкта незавершеного будівництва, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, не існувало, оскільки згідно витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 15 жовтня 2008 року за ТОВ "Рен-Комерс" зареєстровано об'єкт незавершеного будівництва станом готовності 98 %, а не 95 %, як це визначив відділ Державної виконавчої служби Тячівського районного управління юстиції Закарпатської області (далі - ВДВС Тячівського РУЮ Закарпатської області), оцінив експерт ОСОБА_2, та продало приватне підприємство "Спеціалізоване підприємство Юстиція" (далі - ПП "СП Юстиція"). Крім того, постанова про призначення експерта винесена в межах виконавчого провадження N 1-1466/10, а майно реалізовувалось в межах виконавчого провадження N 1-757/12, організатора торгів не визначено на конкурсній основі, а реалізація об'єкта здійснювалась не за місцем його розташування.

Також позивач зазначав, що на момент проведення торгів звіт про оцінку майна від 14 травня 2012 року втратив чинність, а тому не міг застосовуватись для реалізації цього майна з прилюдних торгів.

ТОВ "Рен-Комерс" просило суд визнати недійсним висновок про вартість майна від 14 травня 2012 року, протокол проведення прилюдних торгів від 4 січня 2013 року та акт про проведені прилюдні торги з реалізації арештованого майна.

Опрос