Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О защите прав потребителя

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 08.04.2015 № 6-45цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 8 квітня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Гуменюка В. І., суддів - Григор'євої Л. І., Романюка Я. М., Лященко Н. П., Сеніна Ю. Л., Охрімчук Л. І., Сімоненко В. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиційна компанія "Полтавабудінвест" про захист прав споживача, за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиційна компанія "Полтавабудінвест" про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 15 жовтня 2014 року, встановила:

У квітні 2012 року ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що 17 жовтня 2007 року між ним та товариством з обмеженою відповідальністю "Інвестиційна компанія "Полтавабудінвест" (далі - ТОВ "ІК "Полтавабудінвест") укладено договір про участь у фонді фінансування будівництва, відповідно до якого він зобов'язався передати відповідачу кошти для будівництва будинку АДРЕСА_1 з метою отримання у власність в цьому будинку квартири НОМЕР_1 з обумовленою площею 46,54 кв. м Згідно із технічним паспортом на квартиру, виготовленим 1 лютого 2010 року Полтавським БТІ "Інвентаризатор" (далі - БТІ), після введення будинку в експлуатацію станом на 26 серпня 2008 року загальна площа квартири складала 47,6 кв. м, у зв'язку із чим він сплатив відповідачу 8480 грн. за додаткові 1, 06 кв. м площі квартири.

4 жовтня 2011 року БТІ виготовлено новий технічний паспорт на зазначену квартиру, згідно з яким її загальна площа склала 44, 7 кв. м, тобто менше на 2,9 кв. м, при цьому будь-яких ремонтних робіт, які могли б зменшити площу квартири не проводилося. Також зазначав, що рішенням Октябрського районного суду м. Полтави від 22 квітня 2010 року забудовника - закрите акціонерне товариство "Цивільбуд" (далі - ЗАТ "Цивільбуд") зобов'язано усунути недоліки в квартирі, допущені при будівництві зазначеного будинку.

Враховуючи, що фактична площа квартири менша на 2,9 кв. м від сплаченої ним, ОСОБА_1 просив стягнути з відповідача на його користь надмірно сплачені кошти за фактичну загальну площу квартири АДРЕСА_1 в сумі 23200 грн., а оскільки ЗАТ "Цивільбуд" перебуває у стадії ліквідації і не може виконати рішення суду від 22 квітня 2010 року, просив стягнути з ТОВ "ІК "Полтавабудінвест" витрати по усуненню недоліків будівництва в сумі 25656 грн. та понесені ним витрати на виготовлення технічної документації в 2011 році в сумі 700 грн. 30 коп.

Заочним рішенням Октябрського районного суду м. Полтави від 6 червня 2012 року позов ОСОБА_1 задоволено.

Рішенням апеляційного суду Полтавської області від 14 липня 2014 року заочне рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 6 червня 2012 року скасовано та ухвалено нове рішення, яким позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково. Стягнуто з ТОВ "ІК "Полтавабудінвест" на користь позивача надмірно сплачені кошти за фактичну загальну площу квартири АДРЕСА_1 в сумі 19200 грн. та судові витрати за проведення судової будівельно-технічної експертизи в сумі 393 грн. 60 коп. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь ТОВ "ІК "Полтавабудінвест" судовий збір в розмірі 192 грн. В решті позову відмовлено.

Опрос