Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обращении взыскания на предмет ипотеки

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 25.03.2015 № 6-44цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 25 березня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів: Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк" до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про звернення стягнення на предмет іпотеки, за заявою публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк" про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 6 серпня 2014 року, встановила:

У січні 2014 року публічне акціонерне товариство "УкрСиббанк" (далі - ПАТ "УкрСиббанк") звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про звернення стягнення на предмет іпотеки.

Зазначало, що 26 грудня 2007 року між акціонерним комерційним інноваційним банком "УкрСиббанк" (далі - АКІБ "УкрСиббанк") і ОСОБА_1 був укладений договір про надання споживчого кредиту в розмірі 20 тис. доларів США на строк до 26 грудня 2017 року. З метою забезпечення виконання зобов'язання за кредитним договором між АКІБ "УкрСиббанк" і ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 26 грудня 2007 року був укладений договір іпотеки, за умовами якого вони передали банку в іпотеку квартиру за АДРЕСА_1. ПАТ "УкрСиббанк" є правонаступником АКІБ "УкрСиббанк". В порушення умов договору ОСОБА_1 належним чином не виконував взяті на себе зобов'язання по погашенню кредиту, в результаті чого станом на 2 грудня 2013 року виникла заборгованість у розмірі 16650,72 доларів США.

Посилаючись на викладене, ПАТ "УкрСиббанк" просило задовольнити позов - звернути стягнення на квартиру за АДРЕСА_1 шляхом продажу предмета іпотеки на прилюдних торгах.

Рішенням Миргородського міськрайонного суду Полтавської області від 20 травня 2014 року позов ПАТ "УкрСиббанк" задоволено: у рахунок погашення заборгованості за кредитним договором від 26 грудня 2007 року звернуто стягнення на предмет іпотеки, а саме - квартиру за АДРЕСА_1; встановлено спосіб реалізації нерухомого майна, що належить ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 на праві приватної власності, а саме шляхом проведення прилюдних торгів предмета іпотеки, у межах процедури виконавчого провадження, з дотриманням вимог Закону України від 5 червня 2003 року N 898-IV "Про іпотеку" (далі - Закон N 898-IV), та встановлено початкову ціну, визначену на підставі оцінки майна здійсненої суб'єктом оціночної діяльності; за рахунок коштів, отриманих від реалізації заставного майна, у встановленому законом порядку, переважно перед іншими кредиторами, задоволено в повному обсязі вимоги ПАТ "УкрСиббанк" у розмірі 16650,72 доларів США, що за курсом Національного Банку України (далі - НБУ) становить 133089 грн. 18 коп.; вирішено питання про розподіл судових витрат.

Опрос