Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О взыскании задолженности по заработной плате, среднего заработка за время задержки расчета при увольнении и возмещении морального вреда

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 11.02.2015 № 6-223цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 11 лютого 2015 року

Судові палати у цивільних та адміністративних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів: Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Гусака М. Б., Коротких О. А., Кривенди О. В., Лященко Н. П., Маринченка В. Л., Охрімчук Л. І., Прокопенка О. Б., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., Терлецького О. О., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до приватного вищого навчального закладу "Буковинський університет", третя особа - територіальна державна інспекція з питань праці у Чернівецькій області, про стягнення заборгованості із заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та відшкодування моральної шкоди за заявою приватного вищого навчального закладу "Буковинський університет" про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 29 вересня 2014 року, встановили:

У грудні 2011 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до приватного вищого навчального закладу "Буковинський університет" (далі - ПВНЗ "Буковинський університет") про стягнення заборгованості із заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та відшкодування моральної шкоди.

В обґрунтування позовних вимог зазначала, що з 3 вересня 2007 року до 4 жовтня 2011 року працювала у ПВНЗ "Буковинський університет" на посаді методиста по видавничій роботі. За весь період роботи на вказаній посаді в порушення вимог статті 57 Закону України від 23 травня 1991 року N 1060-XII "Про освіту" (далі - Закон N 1060-XII) їй не нараховувалась та не виплачувалась щомісячна надбавка в розмірі 30 % посадового окладу за вислугу років понад 20 років, а за попередні три роки не надавалась матеріальна допомога на оздоровлення в розмірі посадового окладу, а також не нараховувалась і не виплачувалась індексація заробітної плати в 2007 - 2011 роках, за винятком червня та серпня 2010 року, в яких вона була виплачена частково.

Крім того, указувала, що у зв'язку з порушенням відповідачем трудових прав їй була завдана моральна шкода.

Опрос