Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О разделе совместного имущества супругов

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 11.03.2015 № 6-211цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 11 березня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - публічне акціонерне товариство "Райффайзен Банк Аваль", про поділ спільного майна подружжя та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про встановлення факту проживання однією сім'єю без реєстрації шлюбу й поділ спільного майна подружжя за заявою ОСОБА_1 про перегляд ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 9 липня 2014 року, встановила:

У липні 2012 року ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеною позовною заявою, а в подальшому - із заявами про зміну позовних вимог, в яких посилався на те, що з 9 вересня 2006 року до 25 червня 2012 року він і ОСОБА_3, яка змінила прізвище на ОСОБА_2, а в подальшому - на ОСОБА_4 (далі - ОСОБА_2), перебували в зареєстрованому шлюбі, який 25 червня 2012 року рішенням Суворовського районного суду м. Херсона розірвано.

Під час перебування у шлюбі вони придбали: 1/2 частину магазину промислових товарів, що розташований АДРЕСА_1, а також автомобілі MITSUBISHI PAJERO, INFINITI G35 та FIAT DUCATO.

Вважаючи, що зазначене майно є спільною власністю, ОСОБА_1 просив визнати за ним право власності на 1/4 частину магазину промислових товарів, автомобіль MITSUBISHI PAJERO та 1/2 частину автомобіля FIAT DUCATO, а за ОСОБА_2 визнати право власності на 1/4 частину магазину промислових товарів, автомобіль INFINITI G35 та 1/2 частину автомобіля FIAT DUCATO.

ОСОБА_2 звернулася до суду із зустрічною позовною заявою, а в подальшому - із заявою про зміну позовних вимог, в яких посилалась на те, що з жовтня 2001 року до 9 вересня 2006 року вона та ОСОБА_1 проживали однією сім'єю без реєстрації шлюбу, а з 9 вересня 2006 року перебували в зареєстрованому шлюбі. ІНФОРМАЦІЯ_1 в неї й ОСОБА_1 народився син - ОСОБА_5.

Під час спільного проживання вони придбали: три магазини промислових товарів, що розташовані АДРЕСА_2 і АДРЕСА_1, а також АДРЕСА_3; житловий будинок АДРЕСА_4; квартиру НОМЕР_1 АДРЕСА_2; автомобілі MITSUBISHI PAJERO, INFINITI G35 та FIAT DUCATO; меблі та побутову техніку, що розміщені в зазначеному житловому будинку.

Опрос