Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О прекращении права пользования помещением, устранении препятствий в осуществлении права собственности путем освобождения помещения и снятия с регистрационного учета и выселении

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 25.02.2015 № 6-6цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 25 лютого 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів: Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Сеніна Ю. Л., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "НАЗ-ОЛЕ" до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа - сектор у справах громадянства, імміграції і реєстрації фізичних осіб Вовчанського РВ ГУ МВС України у Харківській області, про припинення права користування приміщенням, усунення перешкод у здійсненні права власності шляхом звільнення приміщення та зняття з реєстраційного обліку й виселення за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "НАЗ-ОЛЕ" про перегляд Верховним Судом України ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 24 вересня 2014 року, встановила:

У лютому 2012 року товариство з обмеженою відповідальністю "НАЗ-ОЛЕ" (далі - ТОВ "НАЗ-ОЛЕ") звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про припинення права користування приміщенням, усунення перешкод у здійсненні права власності шляхом звільнення приміщення та зняття з реєстраційного обліку й виселення.

Зазначало, що на підставі договору купівлі-продажу від 26 лютого 2008 року йому на праві власності належить комплекс бази відпочинку імені О. В. Соіча, а саме нежитлові будівлі та споруди, що розташовані на території Хотімлянської сільської ради Вовчанського району Харківської області. До складу вказаних приміщень бази відпочинку входить приміщення НОМЕР_1 АДРЕСА_1 у спальному корпусі, в якому мешкають ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 Зазначене приміщення було передане їм у користування згідно з договором від 1 вересня 1995 року попереднім власником комплексу - виробничим об'єднанням "Завод імені В. О. Малишева" - на період трудових відносин з ОСОБА_1, яка зобов'язалась звільнити займане приміщення протягом трьох днів у разі припинення трудових відносин, передавши приміщення його власнику.

Посилаючись на те, що спірне приміщення відповідачі не звільнили й займають його неправомірно, просило визнати їх такими, що втратили право користування приміщенням, усунути перешкоди в здійсненні ним права власності шляхом зняття відповідачів із реєстраційного обліку та виселення їх із цього приміщення.

Рішенням Вовчанського районного суду Харківської області від 17 квітня 2012 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Харківської області від 24 травня 2012 року та ухвалою колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16 листопада 2012 року, у задоволенні позовних вимог ТОВ "НАЗ-ОЛЕ" відмовлено.

Постановою Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України від 24 квітня 2013 року ухвалу колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16 листопада 2012 року скасовано, справу передано на новий розгляд до суду касаційної інстанції.

Опрос