Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании договора купли-продажи недействительным

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 25.02.2015 № 6-14цс15

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 25 лютого 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В.І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Сеніна Ю. Л., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства "Сад Поділля" про визнання договору купівлі-продажу недійсним, за заявою ОСОБА_1 про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 11 серпня 2014 року, встановила:

У березні 2014 року ОСОБА_1 звернулась до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що на підставі державного акта на право власності на земельну ділянку від 10 червня 2009 року їй належить земельна ділянка площею S га, що розташована на території Пеньківської сільської ради Шаргородського району Вінницької області. 17 березня 2011 року між сільськогосподарським відритим акціонерним товариством "Сад Поділля" (далі - СГ ВАТ "Сад Поділля"), правонаступником якого є публічне акціонерне товариство "Сад Поділля" (далі - ПАТ "Сад Поділля"), та ОСОБА_2, яка представляла її інтереси, укладено договір купівлі-продажу багаторічних насаджень - яблунь у кількості 476 штук, за яким ПАТ "Сад Поділля" продало, а вона придбала дерева яблунь, які знаходяться на належній їй на праві власності земельній ділянці. У грудні 2011 року вона сплатила попередню оплату за договором в розмірі 7854 грн.

Зазначаючи, що право власності на земельну ділянку поширюється й на розташовані на ній багаторічні насадження, з моменту отримання нею державного акта на право власності на земельну ділянку вона стала власником цих багаторічних насаджень - яблунь, які знаходяться на указаній земельній ділянці, а тому спірний договір не відповідає вимогам частини другої статті 79 Земельного кодексу України (далі - ЗК України), частини третьої статті 373 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), ОСОБА_1 просила визнати договір купівлі-продажу яблунь недійсним та стягнути з відповідача на її користь сплачені за цим договором кошти.

Опрос