Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О взыскании денежных средств по договору содержания матери (выплата алиментов)

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 28.01.2015 № 6-181цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 28 січня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів: Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., за участі представника ПАТ "УкрСиббанк" - ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за заявою публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк" про скасування рішення третейського суду за заявою ОСОБА_2 про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 28 липня 2014 року, встановила:

У листопаді 2013 року публічне акціонерне товариство "УкрСиббанк" (далі - ПАТ "УкрСиббанк") звернулось до суду із заявою про скасування рішення третейського суду. Свої вимоги обґрунтовувало тим, що 30 листопада 2011 року одноособово Третейським суддею (арбітром) ОСОБА_3 ухвалено рішення, яким позов ОСОБА_2 до ОСОБА_4 про стягнення грошових коштів за договором утримання матері (виплата аліментів) задоволено, стягнуто з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_2 3000000 (три мільйони) грн. у рахунок сплати коштів (виплати аліментів) за договором утримання матері.

Посилаючись на те, що рішенням третейського суду порушуються його права та законні інтереси щодо черговості задоволення кредиторських вимог в процедурі банкрутства фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 (далі - ФОП ОСОБА_4), рішення ухвалене з порушенням чинного законодавства, оскільки укладений 1 вересня 2010 року договір утримання матері не відповідає вимогам статей 203, 215, 220 та 234 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) та статті 78 Сімейного кодексу України (далі - СК України), ПАТ "УкрСиббанк" просило задовольнити його вимоги, скасувати рішення третейського суду від 30 листопада 2011 року та ухвалити нове, яким відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2.

Опрос