Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании договоров аренды земельных участков недействительными и возвращении земельных участков

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 04.02.2015 № 6-222цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 4 лютого 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до сільськогосподарського виробничого кооперативу "Колос", треті особи - відділ Держземагентства у Калинівському районі Вінницької області, реєстраційна служба Калинівського районного управління юстиції Вінницької області, про визнання договорів оренди земельних ділянок недійсними та повернення земельних ділянок, за заявою сільськогосподарського виробничого кооперативу "Колос" про перегляд ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 21 квітня 2013 року, встановила:

У листопаді 2013 року ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що 4 квітня 2011 року між нею та сільськогосподарським виробничим кооперативом "Колос" (далі - СВК "Колос") було укладено договори оренди, відповідно до умов яких вона передала відповідачу для ведення товарного сільськогосподарського виробництва дві земельні ділянки площею S_1 га та S_2 га, що розташовані АДРЕСА_1.

Позивачка зазначала, що спірні договори в порушення вимог статті 15 Закону України "Про оренду землі" не містять інформації про об'єкт оренди (місце розташування земельної ділянки), а саме: відсутні план або схема земельних ділянок, акт визначення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості). Із цих підстав позивачка просила суд визнати договори оренди недійсним та повернути їй земельні ділянки.

Опрос