Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании публичных торгов недействительными, признании недействительным протокола относительно проведения публичных торгов и акта о реализации с торгов недвижимого имущества

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 28.01.2015 № 6-227цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 28 січня 2015 року

Судові палати у цивільних та господарських справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Барбари В. П., Берднік І. С., Григор'євої Л. І., Гуля В. С., Гуменюка В І., Ємця А. А., Жайворонок Т. Є., Колесника П. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., Шицького І. Б., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до відділу державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у м. Києві, приватного підприємства "Спеціалізоване підприємство "Юстиція", ОСОБА_3, третя особа - публічне акціонерне товариство "Креді Агріколь Банк", про визнання прилюдних торгів недійсними, визнання недійсним протоколу щодо проведення прилюдних торгів та акта про реалізацію з торгів нерухомого майна, за заявою ОСОБА_1 про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 22 жовтня 2014 року, встановили:

У вересні 2013 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до відділу державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у м. Києві (далі - ВДВС Святошинського РУЮ у м. Києві), приватного підприємства "Спеціалізоване підприємство "Юстиція" (далі - ПП "СП "Юстиція"), ОСОБА_3, третя особа - публічне акціонерне товариство "Креді Агріколь Банк" (далі - ПАТ "Креді Агріколь Банк"), про визнання прилюдних торгів недійсними, визнання недійсним протоколу щодо проведення прилюдних торгів та акта про реалізацію з торгів нерухомого майна.

Позивачі зазначали, що прилюдні торги були проведені з порушенням вимог чинного законодавства, оскільки торги було проведено більше ніж через 6 місяців з моменту складання звіту про оцінку реалізованої з торгів квартири, що суперечить положенням ч. 5 ст. 58 Закону України "Про виконавче провадження", п. 4.3.5 Інструкції з організації примусового виконання рішень, п. 3.2 Тимчасового положення про порядок проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна, ч. 2 ст. 43 Закону України "Про іпотеку". Крім того, оголошення по торги спірної іпотечної квартири не було розміщено в двох місцевих друкованих засобах масової інформації, як цього вимагає ч. 2 ст. 43 Закону України "Про іпотеку", а також потенційні покупці не були забезпеченні інформацією про можливість огляду квартири у відповідності до п. 3.6 Тимчасового положення про порядок проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна, ч. 3 ст. 43 Закону України "Про іпотеку". На підставі викладеного позивачі просили суд визнати недійсними прилюдні торги, протокол про проведення прилюдних торгів з реалізації нерухомого майна, акт про реалізацію спірної квартири.

Рішенням Святошинського районного суду м. Києва від 28 січня 2014 року в позові відмовлено.

Рішенням апеляційного суду м. Києва від 29 травня 2014 року рішення суду першої інстанції в частині відмови в позові ОСОБА_1 скасовано та ухвалено в цій частині нове рішення про задоволення позовних вимог ОСОБА_1.

Визнано недійсними прилюдні торги з реалізації нерухомого майна - трикімнатної квартири, результат яких оформлено протоколом проведення прилюдних торгів від 14 серпня 2013 року ПП "СП "Юстиція" та актом державного виконавця ВДВС Святошинського РУЮ у м. Києві про реалізацію арештованого нерухомого майна від 27 серпня 2013 року.

Опрос