Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании договоров недействительными, признании недействительными и отмене государственных актов, истребовании земельного участка и признании права собственности

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 28.01.2015 № 6-218цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 28 січня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційного підприємства "УМК", товариства з обмеженою відповідальністю "Континент", треті особи - відділ Державного комітету земельних ресурсів України у Дніпропетровському районі Дніпропетровської області, Дніпропетровська регіональна філія Державного підприємства "Центр Державного земельного кадастру", Державне підприємство "Дніпропетровський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою", Реєстраційна служба Дніпропетровського районного управління юстиції Дніпропетровської області, приватний нотаріус Дніпропетровського районного нотаріального округу Дніпропетровської області ОСОБА_2, про визнання договорів недійсними, визнання недійсними та скасування державних актів, витребування земельної ділянки та визнання права власності й за зустрічним позовом товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційного підприємства "УМК" до ОСОБА_1, треті особи - товариство з обмеженою відповідальністю "Континент", відділ Державного комітету земельних ресурсів України у Дніпропетровському районі Дніпропетровської області, Дніпропетровська регіональна філія Державного підприємства "Центр Державного земельного кадастру", Державне підприємство "Дніпропетровський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою", про визнання договорів міни дійсними, визнання права власності та визнання особи добросовісним набувачем, за заявою товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційного підприємства "УМК" про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 19 серпня 2014 року, встановила:

У вересні 2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що йому на праві власності належить земельна ділянка площею S га, яка розташована на території Ювілейної селищної ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області. Рішенням постійно діючого Третейського суду при асоціації "Левлекс" від 25 вересня 2006 року право власності на зазначену земельну ділянку було визнано за товариством з обмеженою відповідальністю "Континент" (далі - ТОВ "Континент"). Рішенням Апеляційного суду Дніпропетровської області від 30 жовтня 2008 року зазначене рішення третейського суду скасовано, однак 14 січня 2009 року ТОВ "Континент" за договором міни відчужило спірну земельну ділянку товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційному підприємству "УМК" (далі - ТОВ ВКП "УМК"), яке в свою чергу поділило спірну земельну ділянку на чотири частини, отримавши державні акти на право власності на земельні ділянки.

Посилаючись на те, що такі дії порушують його право власності на земельну ділянку, ОСОБА_1 просив суд скасувати державний акт на право власності на земельну ділянку, що виданий ТОВ "Континент", і визнати за ним право власності спірну земельну ділянку.

Опрос