Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительными публичных торгов, протокола о проведении публичных торгов по реализации недвижимого имущества, акта о реализации недвижимого имущества, свидетельства о приобретении недвижимого имущества на торгах и отмене государственной регистрации права собственности

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 28.01.2015 № 6-199цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 28 січня 2015 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Рівненського міського управління юстиції, товариства з обмеженою відповідальністю "Укрспецторг Групп", ОСОБА_2, відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції, третя особа - публічне акціонерне товариство "Універсал Банк", про визнання недійсними прилюдних торгів, протоколу про проведення прилюдних торгів з реалізації нерухомого майна, акта про реалізацію нерухомого майна, свідоцтва про придбання нерухомого майна на торгах та скасування державної реєстрації права власності, за заявою ОСОБА_1 про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 3 вересня 2014 року, встановила:

У березні 2013 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відділу державної виконавчої служби Рівненського міського управління юстиції, товариства з обмеженою відповідальністю "Укрспецторг Групп" (далі - ТОВ "Укрспецторг Групп"), ОСОБА_2, відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції, третя особа: публічне акціонерне товариство "Універсал Банк" (далі - ПАТ "Універсал Банк"), про визнання недійсними прилюдних торгів, протоколу про проведення прилюдних торгів з реалізації нерухомого майна, акта про реалізацію нерухомого майна, свідоцтва про придбання нерухомого майна на торгах, а саме: домоволодіння, яке складається з житлового будинку та земельної ділянки, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, та скасування державної реєстрації права власності. Позивачка зазначала, що їй на праві приватної власності належить будинок АДРЕСА_1, який збудований на земельній ділянці, яка є предметом іпотеки. 26 березня 2013 року було проведено торги з реалізації вказаного будинку та земельної ділянки. Єдиним покупцем на торгах був зареєстрований і став переможцем ОСОБА_2.

Позивачка зазначала, що прилюдні торги були проведені з порушенням вимог чинного законодавства, оскільки торгуючою організацією інформацію про проведення прилюдних торгів було розміщено на відповідному веб-сайті на два дні пізніше встановленого строку. Всупереч п. 3.5 Тимчасового положення про порядок проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 27 жовтня 1999 року N 68/5, вказану інформацію було розміщено через 7 днів з моменту проведення переоцінки, а не 5, як установлено Тимчасовим положенням. Також, всупереч п. 3.6, п. 3.9 Тимчасово положення не було зазначено проценту зносу майна, що унеможливило отримання позивачкою більшої грошової суми від продажу майна. Окрім того, на порушення вимог п. 7.1, п. 7.2 Тимчасового положення прилюдні торги відбулися за участі лише одного учасника.

На підставі викладеного позивачка просила суд визнати недійсними прилюдні торги, протокол про проведення прилюдних торгів з реалізації нерухомого майна, акт про реалізацію нерухомого майна, свідоцтво про придбання нерухомого майна на торгах та скасування державної реєстрації права власності, а також у зв'язку із незаконним проведенням прилюдних торгів позивачка просила стягнути із торгуючої організації на її користь понесені збитки в розмірі 28000 грн.

Опрос