Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О взыскании задолженности

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 10.09.2014 № 6-28цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 10 вересня 2014 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк" до ОСОБА_1, треті особи - товариство з обмеженою відповідальністю "Автосервіс-Т", товариство з обмеженою відповідальністю "Авто-Холдінг", товариство з обмеженою відповідальністю "Інтер-Авто", товариство з обмеженою відповідальністю "Кременчуцький автоскладальний завод", про стягнення заборгованості, за заявою публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк" про перегляд рішення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 11 грудня 2013 року, встановила:

У березні 2012 року публічне акціонерне товариство "УкрСиббанк" (далі - ПАТ "УкрСиббанк") звернулось до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що 3 травня 2007 року між АКІБ "УкрСиббанк", правонаступником якого є ПАТ "УкрСиббанк", і товариством з обмеженою відповідальністю "Автосервіс-Т" (далі - ТОВ "Автосервіс-Т") було укладено кредитний договір про надання мультивалютної кредитної лінії з урахуванням додаткових угод до нього, відповідно до умов якого банк надав ТОВ "Автосервіс-Т" кредит у формі поновлювальної кредитної лінії з лімітом кредитної лінії, встановленим у базовій валюті, що дорівнює 18 міл. доларів США, зі сплатою 11,7 % річних за кредитом у доларах США та 20 % річних за кредитом у гривні й кінцевим терміном повернення не пізніше 30 квітня 2009 року. Зазначало, що ТОВ "Автосервіс-Т" належним чином не виконувало зобов'язання з повернення належних до сплати частин кредиту та нарахованих процентів за його використання, у зв'язку із чим 1 квітня 2009 року банком було направлено на адресу ТОВ "Автосервіс-Т" вимогу про сплату заборгованості за кредитним договором у термін до 15 квітня 2009 року, яка була залишена без реагування.

3 травня 2007 року між АКІБ "УкрСиббанк" і товариством з обмеженою відповідальністю "Авто-Холдінг" (далі - ТОВ "Авто-Холдінг") було укладено кредитний договір про надання мультивалютної кредитної лінії з урахуванням додаткових угод до нього, відповідно до умов якого банк надав ТОВ "Авто-Холдінг" кредит у формі поновлювальної кредитної лінії з лімітом кредитної лінії, встановленим у базовій валюті, що дорівнює 2 міл. 500 тис. доларів США, зі сплатою 12,2 % річних за кредитом в доларах США, 12 % річних за кредитами в євро і 20 % річних за кредитом в гривні та кінцевим терміном повернення не пізніше ніж 30 квітня 2009 року. Позивач указав, що ТОВ "Авто-Холдінг" належним чином не виконувало взятих на себе зобов'язань, у зв'язку із чим 1 квітня 2009 року банком було направлено на адресу ТОВ "Авто-Холдінг" вимогу про сплату заборгованості за кредитним договором, яка була залишена без реагування.

3 травня 2007 року між АКІБ "УкрСиббанк" і товариством з обмеженою відповідальністю "Інтер-Авто" (далі - ТОВ "Інтер-Авто") було укладено кредитний договір про надання мультивалютної кредитної лінії з урахуванням додаткових угод до нього, відповідно до умов якого банк надав ТОВ "Інтер-Авто" кредит у формі поновлювальної кредитної лінії з лімітом кредитної лінії, встановленим у базовій валюті, що дорівнює 10 міл. доларів США, що на час укладення договору за курсом Національного Банку України еквівалентно 50 міл. 500 тис. грн., а з 24 квітня 2008 року - 11 міл. 800 тис. доларів США, зі сплатою 13 % річних за кредитом у доларах США, 12 % річних за кредитом у євро та 20 % річних за кредитом в гривні та кінцевим терміном повернення не пізніше ніж 30 квітня 2009 року. Позивач указав, що ТОВ "Інтер-Авто" належним чином не виконувало взятих на себе зобов'язань, у зв'язку із чим 1 квітня 2009 року банком було направлено на адресу ТОВ "Інтер-Авто" вимогу про сплату заборгованості за кредитним договором до 15 квітня 2009 року, яка була залишена без реагування.

3 травня 2007 року між АКІБ "УкрСиббанк" і товариством з обмеженою відповідальністю "Кременчуцький автоскладальний завод" (далі - ТОВ "Кременчуцький автоскладальний завод") було укладено кредитний договір про надання мультивалютної кредитної лінії з урахуванням додаткових угод до нього, відповідно до умов якого банк надав кредит у формі поновлювальної кредитної лінії з лімітом, установленим у базовій валюті, що дорівнює 7 міл. 500 тис. доларів США. Позивач указав, що у зв'язку з неналежним виконанням ТОВ "Кременчуцький автоскладальний завод" взятих на себе зобов'язань 1 квітня 2009 року на адресу позичальника було направлено вимогу про сплату заборгованості за кредитним договором до 15 квітня 2009 року, яка була залишена без реагування.

З метою забезпечення виконання зобов'язань за вказаними кредитними договорами 29 травня 2007 року між АКІБ "УкрСиббанк", ТОВ "Автосервіс-Т", ТОВ "Авто-Холдінг", ТОВ "Інтер-Авто", ТОВ "Кременчуцький автоскладальний завод" і ОСОБА_1 було укладено договір поруки, відповідно до умов якого ОСОБА_1 зобов'язався відповідати перед банком за належне виконання зобов'язань позичальниками, зокрема за повернення основної суми заборгованості, процентів за використання кредиту, а також сплату пені та інших штрафних санкцій, установлених договорами.

Справа судами розглядалась неодноразово.

У зв'язку з неналежним виконанням зобов'язань за вказаними кредитними договорами на адресу ОСОБА_1 2 квітня 2009 року було направлено вимогу про погашення до 12 квітня 2009 року заборгованості за кредитними договорами, яка останнім була залишена без реагування, тому ПАТ "УкрСиббанк" просило задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Опрос