Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании незаконным и отмене решения сельского совета, признании недействительными государственного акта на право собственности на земельный участок и договора купли-продажи земельного участка и истребовании земельного участка

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 24.12.2014 № 6-150цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 24 грудня 2014 року

Судові палати у цивільних, адміністративних та господарських справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Барбари В. П., Берднік І. С., Григор'євої Л. І., Гриціва М. І., Гуля В. С., Гуменюка В. І., Гусака М. Б., Ємця А. А., Жайворонок Т. Є., Колесника П. І., Коротких О. А., Кривенди О. В., Лященко Н. П., Маринченка В. Л., Охрімчук Л. І., Панталієнка П. В., Прокопенка О. Б., Романюка Я. М., Самсіна І. Л., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., Терлецького О. О., Шицького І. Б. (за участю: прокурора С. Н. В., представника Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства ОСОБА_1, представників державного підприємства "Київське лісове господарство" - ОСОБА_2 та ОСОБА_3, а також представників ОСОБА_4 - ОСОБА_5 і ОСОБА_6), розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом заступника прокурора Києво-Святошинського району Київської області в інтересах держави в особі Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства, державного підприємства "Київське лісове господарство" до Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, ОСОБА_7 та ОСОБА_4 про визнання незаконним і скасування рішення сільської ради, визнання недійсними державного акта на право власності на земельну ділянку та договору купівлі-продажу земельної ділянки й витребування земельної ділянки, за заявами заступника Генерального прокурора України та державного підприємства "Київське лісове господарство" про перегляд ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 5 лютого 2014 року, встановили:

У лютому 2013 року заступник прокурора Києво-Святошинського району Київської області звернувся з позовом, мотивуючи вимоги тим, що рішенням Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області від 27 червня 2008 року ОСОБА_7 надано дозвіл на складання проекту відведення земельної ділянки площею S_1, що розташована АДРЕСА_1, з цільовим призначенням - ведення особистого селянського господарства. Рішеннями Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області від 20 лютого 2009 року затверджено проект землеустрою щодо відведення зазначеної земельної ділянки у власність ОСОБА_7. На підставі зазначеного рішення та відповідної технічної документації 17 грудня 2009 року ОСОБА_7 було видано державний акт на право власності на спірну земельну ділянку площею S_1 НОМЕР_1. 2 березня 2010 року земельна ділянка на підставі договору купівлі-продажу була відчужена ОСОБА_4.

Зазначав, що в порушення чинного земельного законодавства передано в приватну власність ОСОБА_7 земельну ділянку лісогосподарського призначення, яка відноситься до земель лісового фонду, без зміни цільового призначення, а також без згоди постійного користувача - державного підприємства "Київське лісове господарство" (далі - ДП "Київське лісове господарство") - на її вилучення.

Опрос