Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О взыскании морального вреда, нанесенного повреждением здоровья во время исполнения трудовых обязанностей

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 24.12.2014 № 6-188цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 24 грудня 2014 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до державного підприємства "Львіввугілля", третя особа - відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Червонограді Львівської області, про стягнення моральної шкоди, заподіяної ушкодженням здоров'я під час виконання трудових обов'язків, за заявою ОСОБА_1 про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 9 квітня 2014 року, встановила:

У квітні 2013 року ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом, мотивуючи вимоги тим, що з липня 1979 року до липня 1994 року перебував у трудових відносинах із відповідачем і виконував підземні роботи. Згідно з висновком МСЕК від 13 липня 1994 року йому вперше встановлено третю групу інвалідності та 60 % втрати працездатності у зв'язку з професійним захворюванням. Висновком МСЕК від 2 вересня 2004 року встановлено безстроково третю групу інвалідності та 60 % втрати професійної працездатності у зв'язку з професійним захворюванням.

Посилаючись на те, що внаслідок отриманого професійного захворювання йому завдано моральної шкоди, яка полягає у фізичних і душевних стражданнях, що призвели до значної зміни ритму та порядку життя, порушення нормальних життєвих зв'язків, ОСОБА_1 просив задовольнити його позовні вимоги й стягнути з державного підприємства "Львіввугілля" (далі - ДП "Львіввугілля") 30000 грн. у рахунок відшкодування моральної шкоди.

Опрос