Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об истребовании имущества от добросовестного получателя

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 17.12.2014 № 6-99цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 17 грудня 2014 року

Судові палати у цивільних та господарських справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Барбари В. П., Берднік І. С., Григор'євої Л. І., Гуля В. С., Гуменюка В. І., Ємця А. А., Жайворонок Т. Є., Колесника П. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Потильчака О. І., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., Шицького І. Б., розглянувши на спільному судовому засіданні справу за позовом прокурора Шевченківського району м. Львова в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України, Державного агентства лісових ресурсів України, Львівської міської ради до ОСОБА_1, Брюховицької селищної ради, треті особи - управління Держкомзему у м. Львові, приватний нотаріус Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_2, про витребування майна від добросовісного набувача, за заявою ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 3 березня 2014 року, встановили:

У травні 2011 року прокурор Шевченківського району м. Львова в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України, Державного агентства лісових ресурсів України, Львівської міської ради звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1, Брюховицької селищної ради про витребування майна від добросовісних набувачів.

Ухвалою Шевченківського районного суду м. Львова від 27 січня 2012 року позовні вимоги, у тому числі й до ОСОБА_1, за клопотанням прокуратури Шевченківського району м. Львова роз'єднано в самостійні провадження.

Зазначав, що земельні ділянки загальною площею S_1 (у тому числі й спірна земельна ділянка площею S_2), які розташовані в районі АДРЕСА_1, є землями лісового фонду, які належать до категорії лісів першої групи (ліси населених пунктів, які призначені для виконання рекреаційних, санітарно-гігієнічних та оздоровчих функцій) та перебували в державній власності.

Рішенням Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 19 листопада 2004 року зобов'язано Брюховицьку селищну раду прийняти рішення про відчуження товариству з обмеженою відповідальністю "Новобуддизайн" (далі - ТОВ "Новобуддизайн") земельної ділянки площею S_1, що розташована в районі АДРЕСА_1 й перебуває в оренді ТОВ "Новобуддизайн" для будівництва дошкільного спортивно-навчального центру, та укласти з ТОВ "Новобуддизайн" договір купівлі-продажу зазначеної земельної ділянки.

23 жовтня 2008 року Брюховицькою селищною радою прийнято рішення N 618, на підставі якого 5 листопада 2008 року між селищною радою й ТОВ "Новобуддизайн" було укладено договір купівлі-продажу зазначеної земельної ділянки загальною площею S_1, з яких: S_3 - для житлового будівництва та S_4 - для будівництва об'єктів дошкільного спортивно-навчального центру.

25 грудня 2008 року між ТОВ "Новобуддизайн" (продавець) і ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_1 (покупці) укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки (з одночасним поділом її в натурі) загальною площею S_3 для громадсько-житлового будівництва.

27 січня 2009 року ОСОБА_1 видано державний акт на право власності на земельну ділянку площею S_2, що розташована в районі АДРЕСА_1.

Опрос