Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании незаконным распоряжения, признании недействительными государственных актов на право собственности на земельные участки и возвращении земельных участков

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 17.12.2014 № 6-193цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 17 грудня 2014 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом Дніпровського екологічного прокурора в інтересах держави в особі Державного агентства земельних ресурсів України, Державної інспекції сільського господарства України до Бориспільської районної державної адміністрації у Київській області, ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання незаконним розпорядження, визнання недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки та повернення земельних ділянок, за заявою заступника Генерального прокурора України про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 25 вересня 2013 року, встановила:

У травні 2012 року Дніпровський екологічний прокурор в інтересах держави в особі Державного агентства земельних ресурсів України, Державної інспекції сільського господарства України звернувся до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що розпорядженням Бориспільської районної державної адміністрації від 22 січня 2010 року НОМЕР_1 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею S_1 га у власність ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства на території Вишеньківської сільської ради Бориспільського району Київської області та передано ОСОБА_1 у власність зазначену земельну ділянку. На підставі цього розпорядження ОСОБА_1 видано два державні акти на право власності на земельні ділянки серії ЯИ НОМЕР_2 та серії ЯИ НОМЕР_3. Земельну ділянку площею S_2 га (державний акт серії ЯИ НОМЕР_3) було поділено на три окремі земельні ділянки, і видано ОСОБА_1 три державні акти на право власності на земельні ділянки: серії ЯИ НОМЕР_4 на ділянку площею S_3 га, серії ЯИ НОМЕР_5 на ділянку площею S_4 га та серії ЯИ НОМЕР_6 на ділянку площею S_5 га.

2 червня 2011 року ОСОБА_1 на підставі договору-купівлі продажу відчужила ОСОБА_2 земельну ділянку площею S_6 га (державний акт серії ЯИ НОМЕР_2). У подальшому зазначену земельну ділянку було поділено на три окремі земельні ділянки, ОСОБА_2 видано три державні акти на право власності на земельні ділянки: серії ЯК НОМЕР_7 на ділянку площею S_7 га, серії ЯК НОМЕР_8 на ділянку площею S_8 га та серії ЯК НОМЕР_9 на ділянку площею S_9 га.

5 жовтня 2011 року ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продажу відчужив земельну ділянку площею S_7 га (державний акт серії ЯК НОМЕР_7) ОСОБА_3.

Цього самого дня ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продажу відчужив земельну ділянку площею S_9 га (державний акт серії ЯК НОМЕР_9) ОСОБА_4.

Оскільки передані у власність ОСОБА_1 земельні ділянки відносяться до земель водного фонду, тому не можуть передаватись у власність громадян, прокурор просив суд: визнати незаконним та скасувати розпорядження Бориспільської райдержадміністрації від 22 січня 2010 року НОМЕР_1 у частині затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею S_1 га та передачу її у власність ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Вишеньківської сільської ради Бориспільського району; визнати недійсними державні акти на право власності на земельні ділянки серії ЯИ НОМЕР_4, серії ЯИ НОМЕР_5, серії ЯИ НОМЕР_6, видані ОСОБА_1; визнати недійсними державні акти на право власності на земельні ділянки серії ЯК НОМЕР_7, серії ЯК НОМЕР_8, серії ЯК НОМЕР_9, видані ОСОБА_2; повернути зазначені земельні ділянки загальною площею S_1 га у власність держави в особі Бориспільської райдержадміністрації Київської області.

Опрос