Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании незаконным распоряжения о передаче земельного участка в собственность, признании недействительными договора дарения земельного участка, а также государственных актов на право собственности на него и возвращении земельного участка

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 19.11.2014 № 6-182цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 19 листопада 2014 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом Запорізького міжрайонного екологічного прокурора до Вільнянської районної державної адміністрації Запорізької області, ОСОБА_1, ОСОБА_2, відділу Державного агентства земельних ресурсів України у Вільнянському районі Запорізької області про визнання незаконним розпорядження про передачу земельної ділянки у власність, визнання недійсними договору дарування зазначеної земельної ділянки, а також державних актів на право власності на неї та повернення земельної ділянки, за заявою заступника Генерального прокурора України про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 15 травня 2014 року, встановила:

У липні 2013 року Запорізький міжрайонний екологічний прокурор звернувся до суду з позовом до Вільнянської районної державної адміністрації Запорізької області, ОСОБА_1, ОСОБА_2, відділу Державного агентства земельних ресурсів України у Вільнянському районі Запорізької області про визнання незаконним розпорядження про передачу земельної ділянки у власність, визнання недійсними договору дарування зазначеної земельної ділянки та держаних актів на право власності на неї, а також повернення земельної ділянки. Прокурор зазначав, що розпорядженням голови Вільнянської районної державної адміністрації від 17 січня 2011 року НОМЕР_1 ОСОБА_1 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення для подальшої передачі у власність для ведення особистого селянського господарства на території Петро-Михайлівської сільської ради. Цим же розпорядженням земельну ділянку площею S передано у власність ОСОБА_1. На підставі вказаного розпорядження ОСОБА_1 26 червня 2011 року видано державний акт на право власності на земельну ділянку. В подальшому за договором дарування від 5 липня 2011 року ОСОБА_1 відчужила зазначену земельну ділянку ОСОБА_2, який отримав державний акт неї. Посилаючись на те, що рішення про безоплатну передачу у власність відповідачу спірної земельної ділянки прийнято з перевищенням владних повноважень та в порушення норм чинного земельного законодавства України, а подальше її відчуження є незаконним, оскільки передана у власність ОСОБА_1 земельна ділянка розташована у прибережній захисній смузі р. Дніпро та знаходиться в 100-ментровій смузі від урізу води, прокурор просив задовольнити позов.

Рішенням Вільнянського районного суду від 6 листопада 2013 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Запорізької області від 22 січня 2014 року, у позові відмовлено.

Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 15 травня 2014 року касаційну скаргу Дніпровської екологічної прокуратури відхилено, рішення судів першої та апеляційної інстанцій залишено без змін.

Опрос