Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О взыскании безосновательно полученных средств

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 19.11.2014 № 6-178цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 19 листопада 2014 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М. (за участю ОСОБА_1 та його представника ОСОБА_2), розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Затишок-40" про стягнення безпідставно одержаних коштів, за заявою ОСОБА_1 про перегляд ухвали судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 12 травня 2014 року, встановила:

У грудні 2013 року ОСОБА_1 звернувся з позовом, мотивуючи вимоги тим, що йому на праві власності належить квартира НОМЕР_1 у будинку АДРЕСА_1. У зазначеному будинку створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Затишок-40" (далі - ОСББ "Затишок-40"), рішеннями зборів якого встановлено розмір внеску за обслуговування зазначеного будинку, а згодом збільшено розмір внеску за обслуговування будинку та прибудинкової території. На виконання цих рішень ним сплачено на рахунок ОСББ "Затишок-40" 1782 грн. 20 коп.

Посилаючись на те, що зазначені рішення зборів ОСББ "Затишок-40" у частині встановлення розмірів внесків за обслуговування будинку й прибудинкової території визнано недійсними рішеннями Роменського міськрайонного суду Сумської області, позивач просив суд стягнути з ОСББ "Затишок-40" безпідставно одержані кошти в розмірі 1782 грн. 20 коп., а також стягнути з відповідача судові витрати.

Рішенням Роменського міськрайонного суду Сумської області від 3 січня 2014 року позов задоволено: стягнуто з ОСББ "Затишок-40" на користь ОСОБА_1 1782 грн. 20 коп. безпідставно одержаних коштів та вирішено питання про розподіл судових витрат.

Рішенням апеляційного суду Сумської області від 9 квітня 2014 року рішення Роменського міськрайонного суду Сумської області від 3 січня 2014 року скасовано, ухвалено нове рішення, яким у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено, вирішено питання про розподіл судових витрат.

Опрос