Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О сносе самовольного строительства

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 19.11.2014 № 6-180цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 19 листопада 2014 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про знесення самочинного будівництва, за заявою ОСОБА_2 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 9 липня 2014 року, встановила:

У липні 2013 року ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому просив з підстав, передбачених статтею 16, частинами другою, четвертою статті 376, статтями 386, 391 ЦК України знести за рахунок відповідачки самочинно збудований нею жилий будинок літ. А-2, що розташований АДРЕСА_1.

Зазначав, що на підставі договору купівлі-продажу від 7 листопада 2005 року йому належить жилий будинок АДРЕСА_2. 28 березня 2006 року він отримав державний акт на право власності на земельну ділянку, що розташована за тією ж адресою, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд. Після отримання відповідних дозволів він побудував будинок, який рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради від 27 серпня 2007 року введено в експлуатацію. 3 вересня 2007 року йому видано свідоцтво про право власності на зазначений будинок. Вказував, що ОСОБА_2 без погодження із контролюючими органами, на земельній ділянці, яка їй не належить, а також без відповідних дозволів, на відстані близько 2 м від його будинку самочинного збудувала жилий будинок, чим порушила вимоги ДБН "Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень", які передбачають обов'язкове дотримання 8-метрової протипожежної відстані до будинку III ступеня вогнестійкості та є обов'язковим для громадян, які здійснюють проектування, будівництво і благоустрій на території міських поселень. Посилаючись на те, що діями відповідачки порушено його право на вільне та безпечне володіння, користування і розпорядження власним будинком, просив про задоволення позову.

Заочним рішенням Придніпровського районного суду м. Черкас від 18 жовтня 2013 року позов задоволено.

Рішенням апеляційного суду Черкаської області від 31 березня 2014 року рішення районного суду скасовано, у задоволенні позову відмовлено.

Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 9 липня 2014 року рішення апеляційного суду скасовано, залишено в силі рішення суду першої інстанції.

Опрос