Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправной бездеятельности относительно отказа в исправлении ошибок при расчете размера заработной платы, по которой была назначена пенсия

Верховный Суд Украины, Судебная палата по административным делам Верховного Суда Украины
Постановление от 07.10.2014 № 21-235а14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 7 жовтня 2014 року

Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Кривенка В. В., суддів - Гриціва М. І., Гусака М. Б., Коротких О. А., Кривенди О. В., Маринченка В. Л., Прокопенка О. Б., Терлецького О. О., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська (далі - управління ПФУ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, встановила:

У травні 2013 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, у якому з урахуванням уточнення позовних вимог просила визнати неправомірними та протиправними дії управління ПФУ щодо відмови у виправленні помилок при розрахунку розміру заробітної плати, з якої була призначена пенсія у березні 2006 року, а саме: неврахування сум деяких виплат - матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально побутових питань, грошової винагороди за сумлінну безперервну працю в органах місцевого самоврядування, зразкове виконання трудових обов'язків, індексації заробітної плати, з яких сплачувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у складі заробітної плати. Це призвело до призначення пенсії у меншому розмірі, оскільки вона була нарахована із суми, на 27173 грн. 62 коп. меншої від належної. Крім того, при розрахунку розміру заробітної плати, з якої мав здійснюватися перерахунок пенсії у лютому 2008 року, була допущена аналогічна помилка, зокрема, не враховано суму матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у розмірі 4855 грн. 68 коп., з якої сплачувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у розмір заробітної плати, з якої проводився перерахунок пенсії. Позивачка просила зобов'язати відповідача виправити помилки та виплатити недоплачені у зв'язку з цим суми. Оскільки на час призначення пенсії її загальний відсоток від заробітної плати законом був визначений у 90 %, ОСОБА_1 просила суд зобов'язати відповідача застосувати саме такий відсоток.

Жовтневий районний суд міста Луганська постановою від 12 червня 2013 року позов задовольнив повністю.

Донецький апеляційний адміністративний суд постановою від 7 серпня 2013 року, залишеною без змін ухвалою Вищого адміністративного суду України від 30 січня 2014 року, постанову суду першої інстанції скасував та прийняв нову, якою позов задовольнив частково: зобов'язав відповідача провести з 1 квітня 2013 року перерахунок та виплату пенсії позивачки з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, які враховуються при обчисленні пенсії та з яких сплачено страхові внески, з урахуванням фактично отриманих сум. В іншій частині вимог відмовив.

У заяві про перегляд судових рішень Верховним Судом України з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України, ОСОБА_1 зазначає, що в доданій до заяви ухвалі касаційного суду по-іншому, ніж в оскаржуваній ухвалі, застосовано норми Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 8 липня 2011 року N 3668-VI "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (далі - Закон N 3668-VI). При цьому зазначила, що обмеження пенсії максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності цього Закону. У зв'язку з цим, просить скасувати ухвалу Вищого адміністративного суду України та залишити в силі постанову суду першої інстанції.

Перевіривши наведені у заяві доводи, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України дійшла висновку про відсутність підстав для її задоволення з огляду на таке.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос