Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании договоров мены недействительными и отмене государственной регистрации права собственности на земельные участки

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 05.11.2014 № 6-172цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 5 листопада 2014 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом прокурора Козелецького району Чернігівської області до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, треті особи - державна інспекція сільського господарства у Чернігівській області, ОСОБА_4, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу ОСОБА_5, про визнання договорів міни недійсними та скасування державної реєстрації права власності на земельні ділянки, за заявою ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних кримінальних справ від 13 березня 2014 року, встановила:

У серпні 2013 року прокурор Козелецького району Чернігівської області звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання договорів міни недійсними та скасування державної реєстрації права власності на земельні ділянки.

Зазначав, що 28 січня 2012 року ОСОБА_3 (від імені якої діяв ОСОБА_4) уклала з ОСОБА_1 договір міни земельних ділянок, згідно з яким ОСОБА_3 передала у власність ОСОБА_1, а останній прийняв у власність земельну ділянку S_1; ОСОБА_1 передав у власність ОСОБА_3, а остання прийняла у власність земельну ділянку площею S_2, що розташована за АДРЕСА_1. 28 січня 2012 року ОСОБА_2 (від імені якої діяв ОСОБА_4) уклала з ОСОБА_1 три договори міни земельних ділянок, згідно з якими ОСОБА_2 передала у власність ОСОБА_1, а останній прийняв у власність земельні ділянки площею відповідно S_3, S_4, S_5; ОСОБА_1 передав у власність ОСОБА_2, а остання прийняла у власність три земельні ділянки площею S_2 кожна, що розташовані за АДРЕСА_1.

Опрос