Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании незаконным распоряжения государственной администрации, недействительными договора купли-продажи и государственного акта на право собственности на земельный участок, возвращении земельного участка

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 05.11.2014 № 6-171цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 5 листопада 2014 року

Судові палати у цивільних та господарських справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Барбари В. П., Берднік І. С., Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Ємця А. А., Гуля В. С., Жайворонок Т. Є., Колесника П. І., Потильчака О. І., Лященко Н. П., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом заступника Дніпровського екологічного прокурора в інтересах Державного комітету України із земельних ресурсів, Державного агентства земельних ресурсів України до Бориспільської районної державної адміністрації, ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визнання незаконним розпорядження державної адміністрації, недійсними договору купівлі-продажу і державного акта на право власності на земельну ділянку, повернення земельної ділянки, за заявою заступника Генерального прокурора України про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 4 вересня 2013 року, встановили:

У квітні 2012 року заступник Дніпровського екологічного прокурора, в інтересах Державного комітету України із земельних ресурсів та державного агентства земельних ресурсів України, звернувся до суду з позовом до Бориспільської районної державної адміністрації, ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визнання незаконним розпорядження державної адміністрації, недійсним договору купівлі-продажу і державного акта на право власності на земельну ділянку, повернення земельної ділянки.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що розпорядженням Бориспільської районної державної адміністрації від 22 січня 2010 року НОМЕР_1 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею S_1 у власність ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства на території Вишенківської сільської ради Бориспільського району Київської області за межами населеного пункту. На підставі вказаного розпорядження ОСОБА_1 отримала державний акт на право власності на земельну ділянку НОМЕР_2.

29 червня 2010 року ОСОБА_1 відчужила ОСОБА_2 зазначену земельну ділянку на підставі договору купівлі-продажу.

Посилаючись на те, що земельна ділянка відноситься до земель водного фонду і не може бути передана у власність громадян, заступник Дніпровського екологічного прокурора просив визнати незаконним та скасувати розпорядження Бориспільської районної державної адміністрації від 22 січня 2010 року НОМЕР_1 в частині затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Вишенківської сільської ради; визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку НОМЕР_2 загальною площею S_1, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства; визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки від 29 червня 2010 року, зареєстрований у реєстрі НОМЕР_3; повернути вказану земельну ділянку, загальною площею S_1, з цільовим призначення для ведення селянського господарства, з ринковою вартістю 180902 грн., що розташована в адміністративних межах Вишенківської сільської ради Бориспільського району у власність держави в особі Бориспільської районної державної адміністрації.

Опрос