Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительными государственного акта на право собственности на земельный участок и договора купли-продажи земельного участка

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 29.10.2014 № 6-164цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 29 жовтня 2014 року

Судові палати у цивільних та адміністративних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гриціва М. І., Гуменюка В. І., Гусака М. Б., Коротких О. А., Кривенди О. В., Кривенка В. В., Маринченка В. Л., Лященко Н. П., Прокопенка О. Б., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Терлецького О. О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом заступника прокурора м. Києва до Київської міської ради, ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визнання незаконним і скасування рішення, визнання недійсними державного акта на право власності на земельну ділянку та договору купівлі-продажу земельної ділянки, за заявою ОСОБА_2 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 10 червня 2014 року, встановили:

У вересні 2013 року заступник прокурора м. Києва звернувся до суду з позовом до Київської міської ради, ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визнання незаконним і скасування рішення, визнання недійсними державного акта на право власності на землю та договору купівлі-продажу земельної ділянки.

В обґрунтування позову зазначав, що згідно з рішенням Київської міської ради від 9 липня 2009 року НОМЕР_1 "Про передачу ОСОБА_1 у приватну власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд АДРЕСА_1" ОСОБА_1 передано в приватну власність земельну ділянку площею S_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. На підставі зазначеного рішення Київської міської ради ОСОбА_1 видано державний акт НОМЕР_2 на право власності на земельну ділянку.

5 лютого 2010 року ОСОБА_1 уклав із ОСОБА_2 договір купівлі-продажу вказаної земельної ділянки, відповідно до умов якого право власності на земельну ділянку перейшло до останньої.

Заступник прокурора м. Києва зазначав, що вказана земельна ділянка відносилась до земель рекреаційного призначення та включена до переліку озеленених територій загального користування м. Києва (існуючі парки) і використовувалась для відпочинку населення. Крім того, земельну ділянку передано без зміни цільового призначення та виключення з переліку озеленених територій загального користування м. Києва, проект землеустрою не погоджено з природоохоронним органом, обов'язкову державну експертизу проекту відведення земельної ділянки проведено не було.

Посилаючись на порушення вимог земельного законодавства України, заступник прокурора м. Києва просив суд визнати незаконним і скасувати рішення Київської міської ради від 9 липня 2009 року НОМЕР_1 "Про передачу ОСОБА_1 у приватну власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд АДРЕСА_1", визнати недійсними державний акт на право власності на земельну ділянку та договір купівлі-продажу земельної ділянки, а також відновити становище, яке існувало до порушення, шляхом повернення в розпорядження Київської міської ради земельної ділянки площею S_1, яка розташована АДРЕСА_1.

Рішенням Оболонського районного суду м. Києва від 5 березня 2014 року позов заступника прокурора м. Києва задоволено.

Опрос