Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительными результатов публичных торгов и протокола проведения публичных торгов по продаже недвижимого имущества, признании недействительным свидетельства о приобретении имущества с публичных торгов

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 01.10.2014 № 6-147цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 1 жовтня 2014 року

Судові палати у цивільних та господарських справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Балюка М. І., Барбари В. П., Берднік І. С., Григор'євої Л. І., Жайворонок Т. Є., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Потильчака О. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., Шицького І. Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Вінницької філії товариства з обмеженою відповідальністю "Укрспецторг групп", треті особи - відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області, Вишенський відділ державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції, ОСОБА_2, про визнання недійсними результатів прилюдних торгів та протоколу проведення прилюдних торгів із продажу нерухомого майна, визнання недійсним свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів, за заявою ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 31 березня 2014 року, встановили:

У листопаді 2013 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Вінницької філії товариства з обмеженою відповідальністю "Укрспецторг групп" (далі - ТОВ "Укрспецторг групп") про визнання недійсними результатів прилюдних торгів та протоколу проведення прилюдних торгів із продажу нерухомого майна, визнання недійсним свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів.

Позов обґрунтовував тим, що проведені 30 вересня 2013 року прилюдні торги з реалізації арештованого майна - АДРЕСА_1 - не відповідають нормам законів України: "Про іпотеку", "Про виконавче провадження" - та Тимчасовому положенню про порядок проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна, затвердженому наказом Міністерства юстиції України від 27 жовтня 1999 року N 68/5 (далі - Тимчасове положення), оскільки початкову ціну квартири для продажу з прилюдних торгів визначено на підставі експертної оцінки в ході виконавчого провадження, а не за погодженням іпотекодавця та іпотекодержателя. Крім того, експертна оцінка на момент проведення торгів за початковою ціною втратила чинність згідно із частиною п'ятою статті 58 Закону України "Про виконавче провадження", тому що від дати підписання експертом висновку про ціну нерухомого майна до дати торгів пройшло понад шість місяців. Також його не було повідомлено про день, час та місце проведення прилюдних торгів, а оголошення про проведення прилюдних торгів розміщено з порушенням вимог пункту 3.5 Тимчасового положення.

Просив визнати недійсними: прилюдні торги з продажу квартири АДРЕСА_1, які проведені Вінницькою філією ТОВ "Укрспецторг групп" 30 вересня 2013 року; протокол проведення торгів та свідоцтво про придбання майна з прилюдних торгів від 14 жовтня 2013 року, що видане ОСОБА_2 нотаріусом Вінницького міського нотаріального округу ОСОБА_3 і зареєстроване в реєстрі за НОМЕР_1.

Рішенням Вінницького міського суду Вінницької області від 18 грудня 2013 року відмовлено ОСОБА_1 у задоволенні позову.

Ухвалою апеляційного суду Вінницької області від 28 січня 2014 року рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 18 грудня 2013 року залишено без змін.

Опрос