Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительными публичных торгов, протокола публичных торгов по реализации недвижимого имущества

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 24.09.2014 № 6-97цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 24 вересня 2014 року

Судові палати у цивільних та господарських справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів: Балюка М. І., Барбари В. П., Берднік І. С., Гуля В. С., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В., Потильчака О. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., Шицького І. Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції у Львівській області, Львівської філії товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Укрспецреалізація", третя особа - ОСОБА_2, про визнання недійсними прилюдних торгів, протоколу прилюдних торгів із реалізації нерухомого майна та акта державного виконавця про проведення аукціону за заявою відділу державної виконавчої служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції у Львівській області про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 22 січня 2014 року, встановили:

У травні 2012 року ОСОБА_1 звернулась до суду із зазначеним позовом, мотивуючи вимоги тим, що на виконанні відділу державної виконавчої служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції у Львівській області (далі - ВДВС Дрогобицького міськрайонного управління юстиції у Львівській області) перебували виконавчий лист НОМЕР_1, який виданий 16 березня 2009 року Дрогобицьким міськрайонним судом Львівської області, про стягнення з неї на користь ОСОБА_3 115500 (сто п'ятнадцять тисяч п'ятсот) грн у рахунок сплати боргу, постанова про стягнення виконавчого збору в сумі 11550 (одинадцять тисяч п'ятсот п'ятдесят) грн. і постанова про стягнення витрат на проведення виконавчих дій у сумі 2230 (дві тисячі двісті тридцять) грн. На підставі постанови ВДВС Дрогобицького міськрайонного управління юстиції у Львівській області від 1 квітня 2009 року накладено арешт та оголошено заборону на відчуження майна, власником якого є ОСОБА_1, - нежитлового приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1. 31 січня 2012 року проведені прилюдні торги з реалізації арештованого майна, переможцем яких став ОСОБА_2.

Посилаючись на те, що прилюдні торги були проведені з порушенням чинного законодавства, а саме: власника майна не було повідомлено про дату, час, місце проведення прилюдних торгів та стартову ціну реалізації майна; майно, яке було предметом реалізації, звільнено з-під арешту на підставі постанови ВДВС Дрогобицького міськрайонного управління юстиції у Львівській області від 9 грудня 2010 року; висновок про вартість спірного майна на момент проведення прилюдних торгів був нечинним; спірне майно продане за заниженою ціною; боржником вчинялися дії щодо погашення боргу, ОСОБА_1 просила суд визнати недійсними: прилюдні торги з реалізації нерухомого майна, результати яких оформлені протоколом проведення прилюдних торгів по реалізації арештованого нерухомого майна від 31 січня 2012 року та актом державного виконавця про проведення аукціону від 2 лютого 2012 року; протокол прилюдних торгів із реалізації арештованого нерухомого майна від 31 січня 2012 року; акт державного виконавця про проведення аукціону від 2 лютого 2012 року.

Рішенням Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 6 листопада 2012 року в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено.

Опрос