Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О взыскании суммы задолженности по кредитному договору

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 17.09.2014 № 6-125цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 17 вересня 2014 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом публічного акціонерного товариства "Прокредит Банк" до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення суми заборгованості за кредитним договором, за заявою ОСОБА_2 про перегляд ухвали судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 2 серпня 2013 року, встановила:

У грудні 2009 року публічне акціонерне товариство "Прокредит Банк" (далі - ПАТ "Прокредит Банк") звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення суми заборгованості за кредитним договором. Позивач зазначав, що 10 вересня 2008 року між ПАТ "Прокредит Банк" та ОСОБА_1 було укладено кредитний договір про надання кредиту в розмірі 50000 грн. строком на 12 місяців зі сплатою 30 % річних. В той же день з метою забезпечення виконання названого кредитного договору між ПАТ "Прокредит Банк" та ОСОБА_2 був укладений договір поруки, згідно умов якого поручитель зобов'язався відповідати перед банком за невиконання позичальником ОСОБА_1 умов кредитного договору у повному обсязі.

У зв'язку з неналежним виконанням ОСОБА_1 своїх зобов'язань за кредитним договором утворилася заборгованість, у зв'язку з чим позивач, уточнивши позовні вимоги, просив задовольнити позов та стягнути з відповідачів у солідарному порядку заборгованість за кредитним договором в сумі 133397 грн. 67 коп.

Рішенням Голосіївського районного суду м. Києва від 30 квітня 2013 року позов задоволено частково. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь ПАТ "Прокредит Банк" заборгованість за кредитним договором у розмірі 128200 грн. 05 коп.

У задоволенні позовних вимог ПАТ "Прокредит Банк" до ОСОБА_2 відмовлено.

Опрос