Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отмене требования об уплате недоимки по единому взносу на общеобязательное государственное социальное страхование

Верховный Суд Украины, Судебная палата по административным делам Верховного Суда Украины
Постановление от 16.09.2014 № 21-356а14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 16 вересня 2014 року

Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Кривенка В. В., суддів - Гриціва М. І., Гусака М. Б., Коротких О. А., Кривенди О. В., Маринченка В. Л., Прокопенка О. Б., Тітова Ю. Г., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом фізичної особи - підприємця (далі - ФОП) ОСОБИ_1 до управління Пенсійного фонду України у Тальнівському районі Черкаської області (далі - управління ПФУ) про визнання дій протиправними та скасування вимоги, встановила:

У червні 2013 року ФОП ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, у якому просила визнати протиправною та скасувати вимогу управління ПФУ від 14 травня 2013 року N Ф-220 про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 1194 грн. 3 коп.

На обґрунтування позову ОСОБА_1 зазначила, що з 17 вересня 2001 року взята на облік як ФОП, знаходиться на спрощеній системі оподаткування, є потерпілою від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 4 категорії, з 2010 року отримує пенсію за віком, яка призначена відповідно до Закону України від 28 лютого 1991 року N 796-XII "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин; далі - Закон N 796-XII), та відповідно до частини четвертої статті 4 Закону України від 8 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин; далі - Закон N 2464-VI) звільняється від сплати єдиного внеску.

Черкаський окружний адміністративний суд постановою від 26 червня 2013 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 19 вересня 2013 року, позов задовольнив.

Вищий адміністративний суд України ухвалою від 29 травня 2014 року рішення судів попередніх інстанцій залишив без змін та погодився з їхніми висновками про те, що особи, яким призначена пенсія зі зменшенням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону N 796-XII, є пенсіонерами за віком. Отже, ФОП, які отримують зазначену пенсію і які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на підставі частини четвертої статті 4 Закону N 2464-VI, проте не позбавлені права сплачувати цей внесок на добровільній основі.

У заяві про перегляд судових рішень Верховним Судом України управління ПФУ, посилаючись на неоднакове застосування касаційним судом пункту 4 частини першої статті 4 Закону N 2464-VI, просить скасувати ухвалу Вищого адміністративного суду України від 29 травня 2014 року та прийняти нове рішення.

Опрос