Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании незаконными распоряжений, признании недействительными договоров и государственного акта на право собственности на землю и возвращении земельного участка

Верховный Суд Украины, Судебная палата по хозяйственным делам Верховного Суда Украины
Постановление от 09.09.2014 № 3-40гс14, 915/1220/13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 9 вересня 2014 року

Судова палата у господарських справах і cудова палата у цивільних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Барбари В. П., суддів - Балюка М. І., Берднік І. С., Григор'євої Л. І., Гуля В. С., Гуменюка В. І., Жайворонок Т. Є., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., Шицького І. Б., Яреми А. Г., розглянувши на спільному судовому засіданні справу за заявою Генеральної прокуратури України про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого господарського суду України від 7 квітня 2014 року у справі N 915/1220/13 за позовом Миколаївського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері в інтересах держави в особі Миколаївської обласної державної адміністрації до Березанської районної державної адміністрації, виробничого кооперативу "Березанський мерідіан", третя особа - державне підприємство "Очаківське лісомисливське господарство", про визнання незаконними розпоряджень, визнання недійсними договорів і державного акта на право власності на землю та повернення земельної ділянки, встановили:

У липні 2013 року Миколаївський міжрайонний прокурор з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері, виступаючи в інтересах держави в особі Миколаївської обласної державної адміністрації звернувся до господарського суду Миколаївської області з позовом до Березанської районної державної адміністрації (далі - Березанська РДА), виробничого кооперативу "Березанський мерідіан" (далі - Кооператив) про визнання незаконним і скасування розпорядження Березанської РДА від 15 листопада 2007 року N 1324 (далі - Розпорядження N 1324); визнання недійсним договору оренди земельної ділянки площею 0,995 га строком на 49 років, укладеного 16 листопада 2007 року між Березанською РДА та Кооперативом (далі - Договір-1); визнання незаконним та скасування розпорядження Березанської РДА від 26 січня 2009 року N 69 (далі - Розпорядження N 69); визнання недійсним договору купівлі - продажу земельної ділянки площею 0,995 га, укладеного 26 січня 2009 року між Березанською РДА та Кооперативом (далі - Договір-2); визнання недійсним державного акта серії ЯЗ N 140838 на право власності Кооперативу на земельну ділянку площею 0,995 га; повернення зазначеної земельної ділянки до державної власності у постійне користування державного підприємства "Очаківське лісомисливське господарство" (далі - ДП "Очаківське ЛМГ").

Опрос