Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании незаконными распоряжений, признании недействительными договоров и государственного акта на право собственности на землю и возвращении земельного участка

Верховный Суд Украины, Судебная палата по хозяйственным делам Верховного Суда Украины
Постановление от 02.09.2014 № 3-41гс14, 915/1223/13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 2 вересня 2014 року

Судова палата у господарських справах і судова палата у цивільних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Барбари В. П., суддів - Балюка М. І., Берднік І. С., Григор'євої Л. І., Гуля В. С., Гуменюка В. І., Жайворонок Т. Є., Колесника П. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., Шицького І. Б., Яреми А. Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву заступника Генерального прокурора України про перегляд постанови Вищого господарського суду України від 7 квітня 2014 року у справі N 915/1223/13 за позовом Миколаївського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері (далі - Миколаївський міжрайонний прокурор) в інтересах держави в особі Миколаївської обласної державної адміністрації (далі - Миколаївська ОДА) до Березанської районної державної адміністрації (далі - Березанська РДА), виробничого кооперативу "Чорноморська волна" (далі - ВК "Чорноморська волна"), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - державне підприємство "Очаківське лісомисливське господарство" (далі - ДП "Очаківське ЛМГ"), про визнання незаконними розпоряджень, визнання недійсними договорів і державного акта на право власності на землю та повернення земельної ділянки, встановили:

У липні 2013 року Миколаївський міжрайонний прокурор звернувся до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що розпорядженням Березанської РДА від 28 вересня 2007 року N 1050 ВК "Чорноморська волна" надано в оренду терміном на 49 років земельну ділянку із земель ДП "Очаківське ЛМГ" для комерційного використання під розміщення туристичного готелю. Земельна ділянка площею 0,99 га розташована в зоні відпочинку "Рибаківка", квартал п'ятий, 21, у межах території Рибаківської сільської ради Березанського району Миколаївської області (далі - Рибаківська сільрада). На підставі зазначеного розпорядження 1 жовтня 2007 року між Березанською РДА та ВК "Чорноморська волна" укладено відповідний договір оренди земельної ділянки. Розпорядженням Березанської РДА від 26 січня 2009 року N 76 прийнято рішення про продаж зазначеної земельної ділянки ВК "Чорноморська волна" для комерційного використання під розміщення туристичного готелю. На підставі цього розпорядження 26 січня 2009 року між Березанською РДА та ВК "Чорноморська волна" укладено договір купівлі-продажу, видано державний акт на право власності ВК "Чорноморська волна".

Опрос