Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании поручительства прекращенным

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 10.09.2014 № 6-70цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 10 вересня 2014 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк", публічного акціонерного товариства "Дельта Банк", ОСОБА_2 про визнання поруки такою, що припинена, за заявою публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 13 січня 2014 року, встановила:

У вересні 2012 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк" (далі - ПАТ "УкрСиббанк"), публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" (далі - ПАТ "Дельта Банк"), ОСОБА_2 про визнання поруки такою, що припинена.

Зазначав, що 12 грудня 2007 року між акціонерним комерційним інноваційним банком "УкрСиббанк" (далі - АКІБ "УкрСиббанк"), правонаступником якого є ПАТ "УкрСиббанк", і ОСОБА_2 було укладено договір про надання споживчого кредиту (далі - Кредитний договір), за яким банк надав позичальнику кредит у розмірі 59300 доларів США на строк до 30 листопада 2028 року зі сплатою 12,5 % річних, а ОСОБА_2 зобов'язалась у строк та на умовах, визначених Кредитним договором, повернути кредит і сплатити проценти.

З метою забезпечення виконання ОСОБА_2 зобов'язань за Кредитним договором 12 грудня 2007 року між ним і АКІБ "УкрСиббанк" було укладено договір поруки, за умовами якого він відповідає перед банком за порушення зобов'язань боржником за основним договором.

12 грудня 2007 року між АКІБ "УкрСиббанк" і ОСОБА_2 було укладено додаткову угоду N 1 до Кредитного договору, якою встановлено нові умови щодо збільшення розміру процентної ставки шляхом визначення конкретних (збільшених) процентних ставок, що застосовуються у зв'язку з порушенням позичальником кредитної дисципліни тощо. Своєї згоди на укладення вказаної додаткової угоди він як поручитель не надавав.

Опрос