Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании договора аренды земельного участка недействительным

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 03.09.2014 № 6-94цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 3 вересня 2014 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого Яреми А. Г., суддів: Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В., Сеніна Ю. Л., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до сільськогосподарського виробничого кооперативу "Андріївський", третя особа - відділ Державного агентства земельних ресурсів України у Хорольському районі Полтавської області, про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним за заявою сільськогосподарського виробничого кооперативу "Андріївський" про перегляд ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 13 листопада 2013 року, встановила:

У лютому 2013 року ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що 5 грудня 2008 року між ним і сільськогосподарським виробничим кооперативом "Андріївський" (далі - СВК "Андріївський") було укладено договір оренди, відповідно до умов якого він передав відповідачу для вирощування товарної сільськогосподарської продукції земельну ділянку площею S, яка розташована на території Андріївської сільської ради Хорольського району Полтавської області й належить йому на праві власності. Цей договір був підписаний не ним, а іншою особою, а також в порушення вимог статті 15 Закону України "Про оренду землі" договір не містить кадастрового номеру об'єкта оренди, до нього не долучено план або схему земельної ділянки, її кадастровий план та акт визначення меж земельної ділянки в натурі.

У травні 2013 року ОСОБА_1 уточнив свої позовні вимоги, зазначивши, що спірний договір у порушення вимог статті 15 Закону України "Про оренду землі" не містить: умови передачі в заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки; інформацію про об'єкт оренди (місце розташування земельної ділянки); плану або схеми земельної ділянки, яка передається в оренду; кадастрового плану земельної ділянки та акта визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Із цих підстав позивач просив суд визнати договір оренди земельної ділянки недійсним.

Опрос