Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О защите прав потребителя, признании договора недействительным и взыскании средств

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 03.09.2014 № 6-98цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 3 вересня 2014 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого Яреми А. Г., суддів: Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В.,Сеніна Ю. Л., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до закритого акціонерного товариства "АІСЕ Україна" про захист прав споживача, визнання договору недійсним та стягнення коштів за заявою ОСОБА_1 про перегляд рішення колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 4 грудня 2013 року, встановила:

У березні 2013 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до закритого акціонерного товариства "АІСЕ Україна" (далі - ЗАТ "АІСЕ Україна") про захист прав споживача, визнання договору недійсним та стягнення коштів.

Зазначав, що 7 травня 2008 року між ним і ЗАТ "АІСЕ Україна" було укладено угоду про надання послуг з метою придбання товару в групах (далі - Угода), а саме легкового автомобіля марки Daewoo, модель Lanos TF69Y225, вартістю 53100 грн. Згідно з умовами Угоди ЗАТ "АІСЕ Україна" гарантувало, що він одержить право на отримання автомобіля за умови, якщо виконає всі зобов'язання, які випливають із цієї Угоди, та зобов'язалось надати йому послуги з адміністрування фінансових активів із метою придбання товару в групах відповідно до системи, яка умовно називається "АВТОПЛАН" і полягає у створенні груп покупців (учасників системи) з метою придбання автомобілів.

На виконання своїх зобов'язань за Угодою він сплатив на рахунок відповідача перший внесок у розмірі 1911 грн. 60 коп. у день підписання Угоди та протягом 2008 - 2009 років - 9258 грн. 89 коп. щомісячних платежів.

Посилаючись на те, що зазначена діяльність здійснювалась відповідачем без відповідної ліцензії та має ознаки нечесної підприємницької практики в розумінні статті 19 Закону України від 12 травня 1991 року N 1023-XII "Про захист прав споживачів" (далі - Закон України "Про захист прав споживачів"), у процесі розгляду справи уточнивши позовні вимоги, просив визнати Угоду недійсною та стягнути із ЗАТ "АІСЕ Україна" 11170 грн. 49 коп., сплачених ним на виконання Угоди.

Опрос