Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О взыскании единовременной денежной помощи при увольнении с военной службы

Верховный Суд Украины, Судебная палата по административным делам Верховного Суда Украины
Постановление от 15.07.2014 № 21-270а14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 15 липня 2014 року

Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Кривенка В. В., суддів - Гриціва М. І., Гусака М. Б., Коротких О. А., Кривенди О. В., Маринченка В. Л., Панталієнка П. В., Прокопенка О. Б., Терлецького О. О., Тітова Ю. Г., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом Б. Р. М. до державного підприємства обслуговування повітряного руху України "Украерорух" (далі - Підприємство) про стягнення одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби, встановила:

У жовтні 2012 року Б. Р. М. звернувся до суду з позовом, у якому просив визнати дії Підприємства щодо ненарахування та нездійснення йому виплати одноразової грошової допомоги при звільненні протиправними, зобов'язати Підприємство здійснити йому виплату одноразової грошової допомоги в розмірі 134673 грн. 50 коп.

На обґрунтування позову Б. Р. М. зазначав, що на момент звільнення відповідно до частини другої статті 15 Закону України від 20 грудня 1999 року N 2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин; далі - Закон N 2011-XII) Підприємство не виплатило йому одноразову грошову допомогу при звільненні з військової служби за станом здоров'я у розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби. Крім того, зазначив, що з 1 січня 2007 року виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям при звільненні з військової служби здійснюється за рахунок коштів органів, у яких вони працювали, а тому саме Підприємство було зобов'язано нарахувати йому та здійснити виплату одноразової грошової допомоги.

Опрос