Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании исполнительной надписи нотариуса не подлежащей исполнению

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 09.07.2014 № 6-89цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 9 липня 2014 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Патрюка М. В., Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України", третя особа - приватний нотаріус Ужгородського міського нотаріального округу - ОСОБА_2, про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, за заявою ОСОБА_1 про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 11 грудня 2013 року, встановила:

У вересні 2012 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі філії - Закарпатського обласного управління публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" (далі - ПАТ "Державний ощадний банк України"), третя особа - приватний нотаріус Ужгородського міського нотаріального округу ОСОБА_2, про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню. Позивач зазначав, що 26 жовтня 2007 року уклав з ПАТ "Державний ощадний банк України" кредитний договір, згідно якого банк надав йому в кредит 106920 грн. зі сплатою 10,5 % річних, а він зобов'язався повернути кредит не пізніше 25 жовтня 2014 року. Із метою забезпечення вказаного кредиту 26 жовтня 2007 року між ПАТ "Державний ощадний банк України" та ним було укладено договір застави, за яким він передав у заставу належний йому автомобіль KIA Magentis 2.0 16 V, реєстраційний номер НОМЕР_1.

20 серпня 2012 року приватний нотаріус Ужгородського міського нотаріального округу ОСОБА_2 вчинила виконавчий напис за НОМЕР_2, яким запропонувала звернути стягнення на предмет застави - автомобіль KIA Magentis 2.0 16 V, реєстраційний номер НОМЕР_1, який на праві власності належить йому, позивачу, та за рахунок коштів, отриманих від реалізації заставного майна, задовольнити вимоги ПАТ "Державний ощадний банк України" про стягнення кредитної заборгованості у розмірі 63714 грн. 84 коп.

Опрос