Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О защите прав потребителя, признании договора недействительным и взыскании средств

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 25.06.2014 № 6-74цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 25 червня 2014 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В., Сеніна Ю. Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю "Кредо-Центр" про захист прав споживача, визнання договору недійсним та стягнення коштів, за заявою ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 5 грудня 2013 року, встановила:

У квітні 2013 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Кредо-Центр" (далі - ТОВ "Кредо-Центр") про захист прав споживача, визнання договору недійсним та стягнення коштів.

Зазначав, що 21 листопада 2012 року між ним і ТОВ "Кредо-Центр" укладено договір про надання послуг, спрямованих на придбання товару в групах, а саме сільськогосподарської техніки вартістю 1500000 грн. Згідно з умовами договору відповідач зобов'язувався надати йому, позивачеві, послуги з адміністрування фінансових активів з метою придбання товару в групах на підставі створеної відповідачем програми "Кредо-Центр", яка базується на принципі взаємодопомоги учасників програми.

Посилаючись на те, що зазначена діяльність здійснювалась товариством без відповідної ліцензії та має ознаки нечесної підприємницької діяльності в розумінні статті 19 Закону України від 12 травня 1991 року N 1023-XII "Про захист прав споживачів" (далі - Закон України "Про захист прав споживачів"), просив визнати укладений договір недійсним із застосуванням наслідків недійсності правочину.

Заочним рішенням Карлівського районного суду Полтавської області від 12 серпня 2013 року позов задоволено.

Опрос