Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О пересмотре судебных решений на основании установления международным судебным учреждением, юрисдикция которого признана Украиной, нарушения Украиной международных обязательств при решении дела судом

Верховный Суд Украины
Постановление от 14.04.2014 № 5-7кс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 14 квітня 2014 року

Верховний Суд України у складі: головуючого - Канигіної Г. В., суддів: Балюка М. І., Барбари В. П., Вус С. М., Глоса Л. Ф., Гошовської Т. В., Григор'євої Л. І., Гриціва М. І., Гуля В. С., Гуменюка В. І., Гусака М. Б., Жайворонок Т. Є., Заголдного В. В., Кліменко М. Р., Ковтюк Є. І., Колесника П. І., Короткевича М. Є., Коротких О. А., Косарєва В. І., Кривенди О. В., Кривенка В. В., Кузьменко О. Т., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Панталієнка П. В., Патрюка М. В., Пивовара В. Ф., Потильчака О. І., Пошви Б. М., Прокопенка О. Б., Редьки А. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., Скотаря А. М., Таран Т. С., Терлецького О. О., Тітова Ю. Г., Фесенка Л. І., Шицького І. Б., Школярова В. Ф., Яреми А. Г., за участю: начальника відділу участі прокурорів у перегляді судових рішень Верховним Судом України Головного управління участі прокурорів у кримінальному провадженні в суді Генеральної прокуратури України Підвербної Г. Я., заявниці Тимошенко Ю. В., захисників: Власенка С. В., Плахотнюка О. Г. та Тимошенко Є. О., розглянувши кримінальну справу щодо ОСОБА_1 за заявою самої ОСОБА_1 про перегляд судових рішень з підстави встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом, установив:

Печерський районний суд м. Києва вироком від 11 жовтня 2011 року засудив ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2 мешканку ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянку України, таку, що не має судимості, за частиною третьою статті 365 Кримінального кодексу України (далі - КК) до позбавлення волі на строк сім років з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, на строк три роки.

Постановлено стягнути з ОСОБА_1 на користь: ІНФОРМАЦІЯ_3 1516365234 гривні 94 копійки на відшкодування матеріальної шкоди; держави 2538 гривень, 4512 гривень та 3384 гривні судових витрат за проведення експертиз.

Суд визнав, що ОСОБА_1 як ІНФОРМАЦІЯ_4 18 січня 2009 року всупереч вимогам статей 19, 114, 117 Конституції України, статті 44 Закону України від 16 травня 2008 року N 279-VI "Про Кабінет Міністрів України" (далі - Закон N 279-VI) в редакції, чинній станом на січень 2009 року, параграфів 6 та 46 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року N 950, незважаючи на безпідставність та необґрунтованість вимог російської сторони на переговорах 17 січня 2009 року за її участю та участю керівництва Уряду Російської Федерації щодо підвищення вартості природного газу для України до ціни, яка буде визначатися за спеціальною формулою, у якій за базовий рівень братиметься ціна 450 доларів США за 1 тисячу кубічних метрів, із залишенням незмінною ставки транзиту, з метою створення собі позитивного іміджу ефективного керівника держави, діючи умисно, у приміщенні Кабінету Міністрів України підготувала та надала невстановленим слідством особам надрукувати розпорядчий документ - Директиви ІНФОРМАЦІЯ_4 (далі - Директиви) делегації ІНФОРМАЦІЯ_3 на переговори з ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо укладення контракту купівлі-продажу природного газу в 2009 - 2019 роках і контракту про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на період з 2009 року по 2019 рік, які передбачали головні завдання делегації.

Усвідомлюючи, що вона як ІНФОРМАЦІЯ_4 не має права втручатися в діяльність ІНФОРМАЦІЯ_3 та давати вказівки на укладення договорів у будь-якій формі, а також що умови контрактів є економічно невигідними та неприйнятними для України й призведуть до заподіяння збитків державі, особисто затвердила ці Директиви та скріпила печаткою Кабінету Міністрів України.

Розуміючи незаконність своїх дій та бажаючи покласти відповідальність за схвалення Директив на Кабінет Міністрів України, надала примірник Директив ІНФОРМАЦІЯ_6 для їх затвердження на засіданні Кабінету Міністрів України.

Опрос