Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об истребовании имущества

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 11.06.2014 № 6-52цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 11 червня 2014 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В., Сеніна Ю. Л., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області до ОСОБА_1, товариства з обмеженою відповідальністю "Танвал", ОСОБА_2, ОСОБА_3, товариства з обмеженою відповідальністю "Тимтел", третя особа - товариство з обмеженою відповідальністю компанія "Міжнародні ділові проекти", про витребування майна, за заявами товариства з обмеженою відповідальністю "Танвал", товариства з обмеженою відповідальністю "Тимтел" та ОСОБА_3 про перегляд ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 6 лютого 2014 року, встановила:

У червні 2013 року регіональне відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області (далі - РВ ФДМ України по Дніпропетровській області) звернулося до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 та, ураховуючи уточнення позовних вимог, до ОСОБА_3 і товариства з обмеженою відповідальністю "Тимтел" (далі - ТОВ "Тимтел"), про витребування майна, посилаючись на те, що 1 серпня 2000 року відкрите акціонерне товариство "Науково-дослідний проектно-конструкторський та технологічний інститут механізації праці у чорній металургії" (далі - ВАТ "Науково-дослідний проектно-конструкторський та технологічний інститут механізації праці у чорній металургії") і товариство з обмеженою відповідальністю компанія "Міжнародні ділові проекти" (далі - ТОВ компанія "Міжнародні ділові проекти") уклали договір купівлі-продажу, згідно з яким останнє придбало деякі приміщення, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1.

Проте постановою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 18 жовтня 2001 року, залишеною без змін постановами Вищого господарського суду України від 22 січня 2002 року та від 27 квітня 2011 року, указаний договір купівлі-продажу визнано недійсним із підстав, передбачених статтею 49 Цивільного кодексу Української РСР 1963 року, оскільки договір суперечить інтересам держави та суспільства; виселено ТОВ компанію "Міжнародні ділові проекти" із приміщень, які розташовані за зазначеною адресою; витребувано в ТОВ компанії "Міжнародні ділові проекти" на користь держави в особі РВ ФДМ України по Дніпропетровській області спірні приміщення.

На іншу частину приміщень, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1, а саме будівлю інституту літ. А-6, загальною площею S_1 кв. м, визнано право власності за ТОВ компанією "Міжнародні ділові проекти" на підставі рішення господарського суду Дніпропетровської області від 29 листопада 2006 року у справі за позовом ТОВ компанії "Міжнародні ділові проекти" до Дніпропетровської міської ради про визнання права власності.

Опрос